Výzkumná agentura Kantar provedla šetření, proč si někteří lidé stále kupují nový smartphone místo repasovaného. Více než třetina spotřebitelů (33 %) uvedla jako důvod stav baterie, dále funkční kvalitu nového telefonu (42 %) a absenci známek opotřebení (26 %). Finská společnost Swappie reaguje na tuto mezeru na trhu a představuje svou novou řadu, Premium Series, jež nabízí 100% kapacitu baterie, žádné známky opotřebení, plnou funkční kapacitu a stejně jako na všechny prodávané iPhony Swappie se na ně vztahuje 12měsíční záruka. Premium Series navíc produkuje zlomek elektronického odpadu, který je tradičně spojován s novými smartphony, takže je také lepší volbou pro planetu. Znamená to, že spotřebitelé mohou vlastnit bezchybnou variantu technologie, aniž by přispívali k obrovskému množství elektronického odpadu, který vzniká v důsledku výroby smartphonů.

„Výroba nových chytrých telefonů produkuje více než 100 milionů tun CO2 ročně, zatímco elektroodpad je nejrychleji rostoucí formou odpadu na planetě. 85–95 % emisí spojených s chytrými telefony se uvolňuje během výroby, včetně těžby surovin, přepravy a prvního roku životnosti. Začátkem letošního roku Brusel navrhl právní předpisy na podporu práva spotřebitelů na opravu, což je krok správným směrem. Musíme však jít ještě dál a zajistit, aby byly zakázány veškeré praktiky, které omezují nezávislé opravy prostřednictvím procesů, jako je serializace, omezení distribuce dílů a přístupu k návodům. Spotřebitelé by měli mít možnost vyhledat cenově dostupný a kvalitní servis u poskytovatele, kterého si vyberou, a v žádném případě by nemělo dojít ke zhoršení funkčnosti výrobku, protože oprava byla provedena mimo síť původních výrobců. To je jediný způsob, jak účinně podpořit opravování před výměnou,” komentoval Jori Ahvonen, CTO společnosti Swappie.

Premium Series bude ode dneška dostupné ve všech 24 zemích, kde společnost Swappie působí. Nejdůležitějším prvkem řady Premium Series společnosti Swappie je její uhlíková stopa, která stejně jako u ostatních repasovaných zařízení nabízených společností Swappie vytváří o 78 % méně emisí než nový smartphone. „Vždy jsme si kladli za cíl naslouchat našim zákazníkům a v průběhu let jsme se jim tímto přístupem a neustálým vylepšováním naší nabídky přiblížili. Repasovanou elektroniku jsme tak učinili o něco rozšířenější a dostupnější. Věděli jsme však, že to nestačí, že existuje skupina zákazníků, kteří si repasovanou elektroniku vyberou pouze v případě, že telefon má nedotčený estetický stav nebo baterii s plnou kapacitou. I když hledali ekologicky šetrnější řešení, absence tohoto řešení u nich vytvářela bariéru. Proto přicházíme na trh s prémiovou řadou Swappie, protože představuje o třídu vyšší novinku, která náročným spotřebitelům usnadní začlenění oběhového hospodářství do jejich každodenního života,” komentuje Casper Andersen, Premium Series Lead ve společnosti Swappie.

CEO a spoluzakladatel společnosti Swappie Sami Marttinen řekl: „S nadšením vytváříme svět, který je udržitelnější, etičtější a inkluzivnější. Naši zákazníci stojí v centru všeho, co děláme, a jsme odhodláni učinit používání našich služeb co nejjednodušší a nejpříjemnější. Společnost Swappie má jedinečnou pozici, protože veškeré repasování provádíme ve vlastních zařízeních v Evropě, vlastníme vlastní dodavatelský řetězec a nabízíme výhody, jako je záruka a možnost vrácení zboží. V každé fázi můžeme zajistit dodržování standardizovaných postupů, což zaručuje vysoce kvalitní a plně funkční výrobky. To má zásadní význam pro budování dlouhodobé důvěry ve společnost Swappie. Chytré telefony nemají datum spotřeby a my doufáme, že přidání Premium Series k naší oblíbené produktové řadě pomůže ještě většímu počtu spotřebitelů, aby se při nákupu repasovaného iPhonu cítili stejně pohodlně jako při nákupu ojetého automobilu.

Počet výrobků Premium Series je omezený, ale třída Premium se vztahuje na všechny modely. Řada je dostupná ZDE.

Swappie
Swappie je přední online platforma pro nákup i prodej repasovaných chytrých telefonů. Posláním společnosti je poskytovat vysoce kvalitní, cenově dostupnější a ekologický způsob pořizování telefonů. V současné době působí v 15 evropských zemích včetně Česka, Švédska, Itálie nebo Německa. Swappie výrazně vzrostlo v roce 2020 s tržbami v hodnotě 100 milionů dolarů (2,3 miliardy korun) a stalo se tak od svého založení v srpnu 2016 nejinovativnější a nejrychleji rostoucí evropskou společností. Dosud rozšířilo svůj tým na 1 200 zaměstnanců a získalo celkem 171 milionů dolarů (3,6 miliard korun) od investorů. Pro více informací navštivte https://swappie.com/cz/.

Zdroj: Swappie

Foto: se souhlasem Ženy s.r.o.

Tagy:
6 Komentářů
 1. Lenka Nováková 7 měsíců ago

  Telefon mám také repasovaný a mám s ním dobrou zkušenost. Na základě toho jsem si koupila i repasované Apple Watch a tam už ta zkušenost tak dobrá nebyla. Hodinky sice fungují, ale ten řemínek k nim evidentně nebyl originální a velice rychle se opotřebil. Nakonec jsem si místo něj koupila kovový řemínek na Apple Watch a ten už snad vydrží.

 2. Hanka Vránová 10 měsíců ago

  Já jsem si nový telefon naposledy koupila někdy před deseti lety. Je ale pravda, že mi vydržel dlouho. Od té doby ale kupuji jen repasované a musím říct, že zatím jsem neměla sebemenší problém. Teď mám iPhone 11 z https://www.jabkolevne.cz/apple-iphone-11/ a ten funguje skvěle. Koupila jsem si ho hlavně kvůli focení. Ten foťák opravdu stojí za to. Před ním jsem měla také repasovaný Samsung a ten teda tak dobrý nebyl.

 3. Ellie 11 měsíců ago

  To je skvělé. Určitě se hodí pro všechny, kdo by rádi nový lepší telefon, ale záleží jim na životním prostředí nebo mají na nákup menší budget. Jdu omrknout nabídku 👏🏻👏🏻👏🏻

 4. NelaVávrová 11 měsíců ago

  Slyším poprvé, zajímavé, děkuji za rozšíření vědomostí v oblasti elektrotechniky, ale kdyz si kupuji novy mobil, tak vetsinou podle jinych parametru.

 5. Jaroslava Korpášová 11 měsíců ago

  Já jsem si tuto vymoženost zatím nepořídila a vůbec mi to nechybí. Vystačím si s tlačítkovou Nokií na zavolání a případnou sms. Nesnáším novinky a změny, myslela jsem si, že když si ho pořídí manžel, že budu závidět a chtít ho též, ale to se ani po třech letech nestalo…

 6. Lenka Hudečková 11 měsíců ago

  Vždy mi dlouho trvá, než se naučím s novým mobilem, tak jsem ráda, když ho nemusím měnit…

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account