Pro dnešní blog se vraťme do New Yorku. Já vím, já vím. Je to z Čech daleko. Ale vím, že někteří z vás možná plánují návštěvu během prázdnin. Pokud ano, tady je další kulturní tip.

New York trápí masivní vlna veder. Během této doby mohou návštěvníci hledat únik v jednom z jeho muzeí. Milovníci fotografie by měli své kroky nasměrovat do galerie Fotografiska. Ta se nachází na Park Avenue kolem 23. ulice a právě teď má výstavu nazvanou „Hvězdy“. Ta zachycuje stálice stříbrného plátna a hudby. Od Brigitte Bardot, Faye Dunaway, Audrey Hepburn, Franka Sinatry, Roberta Redforda, Paula Newmana, Elizabeth Taylor, Eltona Johna, The Beatles, Davida Bowieho a The Rolling Stones, několika James Bondů, Muhammada Aliho až po Davida Beckhama, Cindy Crawford, Naomi Campbell a politické giganty jako Sir Winston Churchill, zachycené kamerou Terryho O’Neilla.

TERRY O’NEILL – VYNIKAJÍCÍ OKO, SKVĚLÉ NAČASOVÁNÍ A VELKÁ DÁVKA ŠTĚSTÍ

Výstava je retrospektivou celoživotní fotografovy práce. Nikdo se nedokázal dostat tak blízko ke hvězdám jako Terry O’Neill. Zmiňme světovou celebritu z druhé poloviny 20. století a tato osoba pravděpodobně pózovala pro jeho fotoaparát.

Jak vám dobře napsané titulky napoví, docílit toho bylo stejnou měrou možné díky Terryho bystrému oku, skvělému načasování a upřímně řečeno, s neuvěřitelným štěstím. Kdo mezi námi se může pochlubit, že jeho první prací bylo fotografování The Beatles, po kterém následovalo focení pro The Rolling Stones? Kdo si včas všiml shromážděných davů a protlačil se mezi nimi až k pořízení neuvěřitelné fotografie Churchilla?

Trochu neuvěřitelně se pro mou návštěvu štěstí usmálo i na nás. Zatímco jsme se dívali na známý portrét držitelky Oscara Faye Dunawayové, kdo jde náhodou kolem? Právě tato hvězda, která se zrovna ve stejnou dobu na výstavu zašla sama podívat. Někdy prostě musíte být ve správnou dobu na správném místě.

Takže, pokud budete toto léto v NYC, výstava ve Fotografiska potrvá do poloviny září. Třebas se i vám povede někoho velmi zajímavého potkat!

Autorka: Jana Zedníčková

Foto: se souhlasem Jany Zedníčkové

Tagy:
5 Komentářů
  1. NelaVávrová 9 měsíců ago

    NYC jsem nikdy nebyla, nikdy neříkej nikdy 🙂

  2. Aneta Kollerová Mašková 9 měsíců ago

    Audrey Hepburn miluju. 🙂 Úžasná herečka a krásná žena.

  3. Lenka Hudečková 9 měsíců ago

    Díky, zajímavý příspěvek 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account