Program Bertík pomáhá vyhlásil Nadační fond Albert, který v rámci něj rozdělí částku 4 miliony korun. Pětadvacátou výzvu mohou využít dětské domovy a další organizace, které se starají o děti a mládež se složitým sociálním či ekonomickým zázemím. Své grantové žádosti mohou podávat do 14. července a zákazníci obchodů Albert pak na podzim rozhodnou o stovce nejlepších regionálních projektů, které obdrží finanční příspěvek.

Program Bertík pomáhá má za cíl zlepšit životní příležitosti dětí a mladých lidí, kterým osud nedopřál snadný start do života. Sběr žádostí je otevřený do poloviny července s tím, že správní rada Nadačního fondu Albert následně vybere stovku projektů, které postoupí do veřejného hlasování. V hypermarketech a vybraných supermarketech Albert pak zákazníci rozhodnou pomocí žetonů Bertíků, které získají za nákup, o projektech ze svého okolí. Hlasování zároveň poběží také online.

Vzdělávání i mentální zdraví dětí

Organizace mohou hlásit projekty zaměřené na vzdělávání a přípravu na profesní život či podporu zájmových aktivit dětí. A to včetně příspěvku na pořízení učebních pomůcek, sportovního vybavení, hudebních nástrojů nebo dalších potřeb určených pro rozvoj dětí. V posledních letech navíc stoupá i podíl žádostí o podporu psychoterapeutické péče.

„Pro děti a mladé ze složitého sociálního či ekonomického zázemí je mnohem těžší získat některé dovednosti a zkušenosti, které jsou pro dospělý život důležité. Na různé rozvojové aktivity, jako jsou kroužky, školy v přírodě, výlety či řidičáky se organizacím těžko shánějí finance. Proto se zaměřujeme právě na tyto potřeby dětí a mladých, kteří díky Bertíkovi mohou také například získat místo ve startovacím bytě,“ vysvětluje Kristýna Bernatová z Nadačního fondu Albert.

Více informací včetně přihlášky do projektu Bertík pomáhá lze najít na webových stránkách www.nadacnifondalbert.cz

Zdroj: Albert

Foto: se souhlasem Albert

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account