V minulém vstupu jsem slibovala, že RM v Mělníku také nabízí výstavu historických kočárků. Zde se nám také moc líbilo a i výklad průvodkyně o tom, z jaké doby jsou které exponáty. Viděli jsme hodně staré kočárky, pak košatiny, co si je matně vybavuji z dětství, také různá houpadla, od prvních kohoutů až po plyšové moderní.

Mezitím všem se objevily medvídci a jiné hračky. Prostě nádherná podívaná.

Expozice historických kočárků

Vývoj dětského kočárku je zde zmapován od počátku sériové výroby – od druhé poloviny 19. století do konce šedesátých let 20. století. Jednotlivé exponáty jsou představeny ve stylizovaných dobových interiérech a exteriérech. Expozice je doplněna figurínami, loutkovými kočárky na panenky, dětskými vozítky a houpátky, hračkami a dalšími předměty. Nově je otevřena místnost s dětskými houpadly a plyšovými medvědy. Expozice historických a retro hraček z let 1870–1990 zaručeně potěší nejen děti.

Muzeum sídlí v budově bývalého kapucínského kláštera, jehož interiér je zčásti zachován, včetně nástěnných maleb a gotických sklepů. Expozice v hlavní budově muzea nabízí nahlédnutí do historie a tradic Mělnického regionu.

P.s. takový kočárek, barva i s okýnky jsem měla pro dceru /v roce 1982-1983)

Text a foto: Lenka Hudečková

Tagy:
8 Komentářů
 1. Jiří Hudeček 7 měsíců ago

  Zajímavé regionální muzeum.

 2. NelaVávrová 9 měsíců ago

  Děkuji za inspiraci, tohle také miluji a taková škoda, byli jsme tam před týdnem. Máme to kousek, ale byla jsem dost už unavená, tak jsme jen obešli zámek a sedli si do kavárny na výbornou kávu s výborným domácím zákuskem, mohu doporučit. Velmi příjemná, útulná kavárnička a obsluhuje přímo paní majitelka.

  • Author
   Lenka Hudečková 9 měsíců ago

   My jezdíme přes Mělník tak 10 x do roka, možná o vícekrát, od té doby, co máme Vojtíka… ale býváme tam ráno kolem deváté, to je na kavárnu ještě brzy :-). Třeba to někdy vyjde jinak, díky za tip Nelo

 3. Aneta Kollerová Mašková 9 měsíců ago

  Krásné kočáry! 🙂 Takové historické věci mám ráda, dýchá z toho dávný čas…

 4. MarcelaKapounová 9 měsíců ago

  Nádherné kočárky…

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account