Dnes jsem dočetla knihu se zvláštním názvem –  Okno s dívkou a ptáčkem, kterou napsala česká autorka Dagmar Digma Čechová. Nedávno jsem vkládala recenzi na její knihu Podívej se podruhé a Dagmar Čechové začínám přicházet na chuť.

Hlavní hrdina René je synem české matky a francouzského otce. Po neúspěšné maturitní zkoušce ho matka, která syna celé roky vychovávala sama (otce vídal jednou za dva roky, když za nimi přiletěl do Čech), posílá právě za otcem na “převýchovu”.

Ten žije v Normandii a dělá správce hřbitova v malé vesnici. Rendu zapřáhne, aby mu pomáhal. Ten se chová klackovitě i u otce, ale on se jím nenechá vyprovokovat a snaží se chlapce chápat. Náhodou u něho objeví talent na kreslení, podporuje tuto činnost, což matka odmítala, a tak najdou společnou řeč.

Každý den po práci se Renda toulá u staré tvrze, kde potká zajímavou anglickou dívku Gale. Zamiluje se do ní, ale ona najednou zmizí. Zemře. René se smutný vrací do Čech, kde tři roky na Gale myslí.

Mezitím se i díky otcově přímluvě a po úspěšném dokončení maturity věnuje kreslení a osud ho  znovu spojí s tajemnou dívkou. Protože si Renda myslel, že nežije, a přesto se o ní všude píše, rozjede se do místa jejího bydliště a snaží se s ní spojit.

Jak vše dopadne, jaké bude mít kniha rozuzlení, to už si přečtěte sami.

Text a foto: Lenka Hudečková

Tagy:
5 Komentářů
  1. Jiří Hudeček 7 měsíců ago

    Dobrá kniha.

  2. Kristýna Štírová 8 měsíců ago

    Tedy vidím, že máme hodně podobný styl. Já jsem totiž Okno s dívkou a ptáčkem taky zařadila do své knižní databáze a vlastně ji hodnotím úplně stejně. Není to to nejlepší, co jsem v životě četla, ale na druhou stranu je to fakt hodně strhující. Jen to prostě v hlavě nezůstane tak dlouho. 🙂

  3. NelaVávrová 8 měsíců ago

    Paráda, to by mě bavilo, zaujalo mě to… Dívala jsem se na podobný film….

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account