Jsem máma dvou rošťáků, momentálně ve stavu prepubertálním. Najít zábavu pro děti 8 a 10 let v dnešním digi světě není žádný problém. Tablety, Xboxy, PS 1 až nevím kolik čísel , chytré telefony atd. To je to, co oni chtějí a já ne.

Dlouho jsem hledala aktivitu, která by veškerou tuto vymoženost nahradila a já nemusela nastavovat všude rodičovskou kontrolu, časové limity….

Až mě jednoho dne nakopla kamarádka, které přišel balík  plný deskových a karetních her. Okamžitě se mi vybavil obrázek uschovaných Dostih a sázek ve sklepě. Po příchodu domů jsem oprášila krabici, která už něco pamatuje. S nadšením doma vybalila  koně a peníze a už se nesmírně těšila, až si po letech zase zahraji na bankéře.

Když děti viděly s čím na ně jdu, ze zvědavosti se pustily do prohlížení. Syna to okamžitě chytlo. Jak jde o peníze a prodeje  je ve svém živlu. Mladší dcera přece jen pokulhává v matematice, takže z počátku ji hra moc nebavila. A pokud nevlastnila nejvíce koní, tak měla pusu nafouklou a hru nedokončila.

Dostihy a sázky rozjely náš herní svět. Každé narozeniny, Vánoce, vysvědčení se neobejde bez hry. Ráda bych Vám ukázala naše oblíbené. Syn je hračička, soutěživý, umí prohrávat i se vztekat, ale hlavně dokáže nad hrou přemýšlet. Mladší lumík Verunka je vztekloun, od hry utíká pokud nevidí vysněnou výhru a ráda mluví o tom, co vidí u jiných v kartách, švindluje….

První objednávky byly tedy směrované na hry pro Verunku. Hra Túry Můry pro 3-5 hráčů od 7 let skvělá volba. V téhle hře je totiž švindlování povoleno. Trvá maximálně do 25 minut.

Hra Kočičí klub je od 8 let, základní verze je asi na 30 minut a existuje již rozšířená verze, kterou samozřejmě už vlastníme. Hra už vyžaduje trochu přemýšlení . Z vlastních zkušeností, ale pozorují, že i hráč, který sbírá kočky podle vzhledu může vyhrát. Jen to počítání na konci.

A třetí hru, kterou Vám dnes představím je Spící královny. Od 8 let, zhruba na 20 minut. Tu máme moc rádi. Vystupují v ní královny, jak už název napovídá, ale syna baví moc.

Další hry si nechám na příští část. Tyto patří mezi naše první pořízené.  Tímto článkem jsem nechtěla říci, že od té doby, co hrajeme deskové a karetní hry, nejsou naše děti  na elektronice či ztratily zájem o youtubery. Ale snažíme se během týdne nebo víkendu udělat pár herních večerů,  odpoledních relaxů a dokonce i budíčků…. Je skvělé, když samy od sebe přichází s nabídkou hry.

 

Text a foto: Andrea Sedláková

 

Tagy:
3 Komentářů
 1. NelaVávrová 9 měsíců ago

  To jsou taky pro mě novinky, u nás 6 letá neteřinka je spíše na Albi tužku, audipohádky, Activity Junior atd..

 2. Author
  AndreaSedláková 9 měsíců ago

  Skvělé ráda se nechám ispirovat)

 3. Lenka Hudečková 9 měsíců ago

  Paráda, i my jsme našli skvělou zábavu pro našeho vnoučka, teda objevila to dcera, jeho maminka a brzy se dozvíte, o co jde :-).
  Možná to maminy znají, pro nás s dědou je to velká a skvělá novinka na českém trhu.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account