Pár kilometrů od Litoměřic mezi kopci Lovošem a Radobýlem se v meandru řeky Labe nachází Žernosecké jezero, které je oblíbeným výletním místem oblasti Porta Bohemica. Kousek od Labské cyklostezky se nachází Park inspirace, kde si můžete nejen odpočinout, ale také načerpat nové nápady pro váš dům a jeho okolí.

Park inspirace se dělí na několik zón, které se od sebe liší úpravami zeleně a použitými materiály. K vidění je například japonská zahrada, přírodní zahrada s jezírkem a lekníny nebo běžná městská parková úprava. A samozřejmostí je stánek s drobným občerstvením.

My jsme tu byli loni uprostřed parného léta a líbilo se nám tu moc, počítám, že se zde během letošní sezony opět zastavíme. Bylo se opravdu nač dívat.

Tagy:
4 Komentářů
 1. Author
  Jaroslava Korpášová 11 měsíců ago

  Je tam velké parkoviště zdarma, tedy bylo loni v létě, vstup se neplatí, je to myšleno opravdu na procházku, odpočinek a načerpání inspirace…Jsou tam lavičky, kiosek a myslím, že byla i menší restaurace. Jinak park sice přiléhá jednou stranou k jezeru (rybníku), ale žádná ofiko pláž tam nebyla, jen travnatý břeh. No asi by Vás z vody nikdo násilím netahal, ale v době, kdy jsme tam byli my, u břehu seděli asi 3 rybáři a ve vodě tedy nikdo nebyl.

 2. NelaVávrová 11 měsíců ago

  Děkuji Vám za inspiraci, chtěli jsme tam minulé léto, tak snad tento… Prosím dá se smočit, koupat, opalovat? Vstupné? Děkuji.

 3. Lenka Hudečková 11 měsíců ago

  Jednoznačně je to nádherné místo k relaxování 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account