Město leží na náhorní planině Slavkovského lesa, vysoko nad údolím říčky Teplé a přímo ve středu proslulého lázeňského trojúhelníku, který tvoří města Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně. K návštěvě zve rozsáhlé Hornické muzeum.

Město vzniklo v místě původní hornické osady Drei Linden a první zmínku o něm najdete v kronice anglického kronikáře Bartholomea Angelica z roku 1241. Zdejší cínové doly byly známé v celé Evropě a wolfram či uran se tu těžil až do 80. let 20. století. V polovině 19. století Krásno postihl velký požár; jedna z mála památek, která mu unikla, byla hranolová zvonice ze 16. století na hřbitově. Pod ním v centru městečka stojí novorománský kostel sv. Kateřiny, na náměstí radnice, smírčí kříž a sloup se sousoším Nejsvětější Trojice.

V areálu bývalého cínového dolu Vilém vzniklo po ukončení těžby Hornické muzeum. K vidění je nejenom obrovský parní těžní stroj z roku 1897, ale také těžní věž, řada expozic a důlní dráha s hornickým vláčkem. Zajímavým výletním cílem je Dlouhá stoka, vodní kanál z 16. století, který do dolů v okolí Horního Slavkova a Krásna dopravoval vodu a dřevo. Podél unikátní technické památky můžete pěšky nebo na kole putovat přes velkou část Slavkovského lesa až k rašeliništím na Kladské, kde Dlouhá stoka začíná.

Návštěva Hornického muzea bude určitě zajímavá pro pány a chlapce ale oko potěší i nejednu dámu. Zavítejte.

Zdroj: Wikipedie

Foto: se souhlasem P. Marka

 

 

Tagy:
4 Komentářů
 1. NelaVávrová 9 měsíců ago

  Tam jsem nebyla, díky.

 2. Tom S. 9 měsíců ago

  Díky za zajímavé tipy!

 3. Aneta Kollerová Mašková 9 měsíců ago

  Pro nás s manželem hodně z ruky. Ale děkuji za článek, ráda jsem si početla. 🙂

 4. Lenka Hudečková 9 měsíců ago

  Krása, tam jsme dříve jezdili, nyní jsme již v Krásně dlouho nebyli. Děkuji za článek 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account