Vždy jsme jezdívali na dovolenou přes cestovní kancelář a nebo nám ji zařizoval někdo z rodiny, když jsme jeli na rodinnou dovolenou. Ale… tady nastal moment, kdy jsme si zařizovali dovolenou v zahraničí zcela sami a ještě letecky. Zahrnovalo to letenky, ubytování, transfer z/na letiště, cestování po Londýně atd. Já mám ráda plánování výletů, ale toto bylo trochu větší sousto, než jen víkend někde v ČR. Nicméně mě to posunulo dál a teď už vím, že hravě zvládnu zařídit jakýkoliv výlet nebo dovolenou v zahraničí na vlastní pěst.

Na Londýn jsme měli pouze 3 dny, tak to zahrnovalo pečlivou organizaci, abychom stihli vše, co bychom chtěli vidět. Hlavní prioritou pro nás bylo studio Harryho Pottera. Jelikož se vstupenky musí objednávat s předstihem, tak jako první jsme objednali vstupenky do studia a podle datumu (7.3. – 9.3.2019) jsme objednávali letenky a ubytování.

Do Londýna jsme přiletěli v 7 ráno jejich času a domů jsme odlétali v sobotu ve 20:00 jejich času. Plné 3 dny na prozkoumání Londýna. První den hned po příletu na letiště Stansted jsme vyrazili autobusem do centra, kde jsme si koupili oyster card (to je karta, kterou si dobijete penězma a platíte s ní metro i vlak), naobědvali a vydali se na cestu do studia HP. Cesta je trochu zdlouhavá vlakem po té autobusem, ale za zážitek to stojí! Ve večerních hodinách jsme dorazili do hotelu, kde byli velice příjemní.

Další den jsme trávili procházkou, protože jsme bydleli nedaleko centra, od hotelu směr Hyde park, Buckinghamský palác – kde jsme viděli výměnu stráží, borough market, skygarden – tady se musí vstupenky kupovat také dopředu, Tower Bridge, Big Ben, Sea Life, London eye atd..

Londýn je nepředvídatelný s počasím a toho jsme se trochu báli, ale přes den nám svítilo sluníčko, bylo celkem příjemně teplo a až k večerním hodinám, okolo 7-8 začalo lehce pršet. Tou dobou jsme byli na cestě do hotelu, tak nás to nijak neomezovalo.

Poslední den, tedy v sobotu jsme se odhlásili z hotelu, jeli jsme nakoupit suvenýry, pokoukali se po městě a vyrazili na autobus, který nás dovezl na letiště a hurá domů. Večerní let byl trochu těžký, měli jsme silný vítr, málem nás odklonili na jiné letiště, ale naštěstí to pilot zvládl s přehledem a my dorazili v pořádku.

V dalším článku se můžete těšit na studio HP, také pro Vás chystám článek s informacemi, kde jsme kupovali letenku, ubytování atd…

Je něco, co Vás zajímá podrobněji a nezmínila jsem se? Napadá Vás něco, co mám zahrnout do dalšího článku?

Děkuji

Lenka

dav


bty


dav


dav


dav


dav

Tagy:
2 Komentářů
  1. Pěkný popis. Už se těším na další článek.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account