Zajímáte se o umění, architekturu, design, užité umění, módu, šperky a nové trendy, které hýbou celým kreativním světem? Pak je měsíc listopad obdobím, kdy se musíte vydat do Olomouce. Proč? Po celý listopad tu totiž bude probíhat nový festival Olomouc Design Days. V nabitém programu nechybí celá řada zajímavých a nevšedních akcí, které stojí za pozornost.

SVÁTEK VŠECH FANOUŠKŮ DESIGNU

Festival Olomouc Design Days je multižánrový projekt, který vzniká jako pokračování Dizajn Trhu, prodejní přehlídky lokální módy, šperků, designu, výtvarného umění a hraček. Probíhat bude po celý listopad a Olomoučanům i návštěvníkům města nabídne spoustu příležitostí k setkávání, zábavě i dalšímu vzdělávání.

Návštěvníci se mohou zúčastnit různých projekcí a přednášek o designu, nahlédnout do studií místních kreativců, vydat se na procházky městem v doprovodu průvodců nebo se dozvědět o projektech, které mají v blízké budoucnosti změnit veřejný prostor v Olomouci. Zajímavá bude jistě i výstava Sklizeň 2023 s plody regionálního designu z různých odvětví.

ARTOVÉ PROSTORY NEZVALOVY ARCHY

Zájemci mohou také navštívit zajímavé prostory, kde je na design a užité umění kladen velký důraz. Jedním z nich je například smarthotel Nezvalova Archa, kde budou probíhat komentované prohlídky. Objevíte tu inspirující stopy poetického a výtvarného umění i na místech, kde je nebudete čekat. Významný otisk tam zanechal současný český výtvarník, malíř a fotograf Jiří David, jehož díla najdete jak v exteriéru, tak v interiéru.

Máte Olomouc trochu z ruky? Pak si z výletu udělejte rovnou malou dovolenou a ubytujte se právě v Nezvalově Arše. Dvoulůžkové pokoje nabízí velmi komfortní ubytování, k dispozici máte i samoobslužnou kuchyni a jídelnu. A pokud do Olomouce a Nezvalovy Archy vyrazíte druhý nebo čtvrtý listopadový víkend, můžete to rovnou spojit s netradičním gastro zážitkem v Gastro clubu Mušlárna. Ve vybrané pátky (v listopadu připadají na 10.11. a 24.11.) tu v artových prostorách Nezvalovy Archy připravuje šéfkuchař Roman Loubal tříchodové menu s mušlemi slávkami v hlavní roli, které je skutečným kulinářským požitkem.

Celý festivalový program najdete na stránkách olomoucdesigndays.cz a je rozhodně z čeho vybírat.

 

Zdroj: Olomouc Design Days

Foto: se souhlasem Olomouc Design Days

Tagy:
2 Komentářů
  1. Lenka Hudečková 4 měsíce ago

    Určitě to je parádní akce, závidím Oloumoučanům 🙂

  2. NelaVávrová 4 měsíce ago

    Bydlela jsem v Nezvalove arche uz nekolikrat, dokonce jsem mluvila s majitelem. Moc doporucuji, bozi hotel, pristup, chovani, naprosta dokonalost, design.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account