Pokličky Kokořín jsou unikátní geologický útvar nacházející se na Kokořínsku. Jsou to malé kruhové prohlubně nebo výmoly, které se obvykle nacházejí na povrchu pískovcových skal.

Předpokládá se, že tyto výmoly vznikly působením vody, větru a dalších přírodních sil po miliony let. Vzhledem k tomu, že pískovec je relativně měkká hornina, eroze způsobená těmito silami může pomalu opotřebovat povrch a vytvořit tyto kruhové prohlubně.

Pokličky Kokořín se staly oblíbeným cílem turistů a milovníků přírody, kteří mají zájem poznávat přírodní krásy regionu. Návštěvníci se mohou projít po různých stezkách, které se vinou oblastí, a obdivovat jedinečné skalní útvary, včetně výmolů. Některé stezky dokonce procházejí oblastmi s většími výmoly, které jsou dostatečně hluboké na to, abyste do nich mohli vlézt a prozkoumávat je.

Pokličky Kokořín mají kromě přírodních krás i geologický význam, protože poskytují cenný pohled do historie regionu a sil, které jej po miliony let utvářely. Celkově je návštěva Pokliček Kokořín skvělým způsobem, jak poznat krásy a zázraky přírody v České republice.

Tagy:
8 Komentářů
 1. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  Vím o nich, jezdíme skoro kolem, ale ještě jsem tam nebyla…snad se mi to ještě někdy podaří 🙂

  • No chce to mít docela kondičku, k pokličkám je solidní kopec a docela dost schodů.

  • Author
   NelaVávrová 1 rokem ago

   Je škoda je nenavstívit, jak pise paní jsou sice náročné, ale hned vedle schodů na poklicky je parkoviste, takze nejnarocnejsi je vystoupat kopce, v zime dost klouzou, ale myslim, ze to stoji za to.

   • No ono ve 20-30 letech, když je člověk mlád a plný sil, tak se ty zuby dají zatnout a jde to, když má člověk těch křížků víc a k tomu zdravotní obtíže, tak bohužel….. Jo a o Jetřichovických vím a také jsem slyšela, že tam je to ještě těžší se dostat, tak jsme to ani nezkoušeli, no a nyní je to pro mne už zcela pasé…

 2. Ano, i zde jsme před pár lety byli a moc se nám tu líbilo. Dnes už bych ten výstup zdravotně nezvládla, o to víc jsem ráda, že jsem navštívila.

  • Author
   NelaVávrová 1 rokem ago

   I pro nás to bylo náročné, není to zrovna jednoduché se tam dostat, navíc když je trošku mrazivo tak jsem se bála i já, dost to klouzalo i přes zimní trekovou obuv… ale jsem moc ráda, že jsem to nevzdala…

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account