Moc pěknou rozhlednu jsme našli takřka náhodou, jak jinak, než při našich toulkách po keškách. Nachází se na okraji obce Kadlín a procházka k ní vede krásnou rovinatou cestičkou mezi poli.

Dřevěná opláštěná rozhledna vyrostla na vrchu Hradišť, ve výšce 314 m n. m. v roce 2006.  Má masivní kamenný podstavec, je vysoká 19 m a má připomínat středověkou strážní věž. Z vyhlídkového ochozu nabízí pohled na Kokořínsko, Středočeský kraj s horou Řípem, vidět je nezaměnitelný Bezděz a Ještěd a za ideální viditelnosti můžete spatřit i Krkonoše.

Každý ze základních kamenů, kterých je na téměř dvě stovky, má své číslo, které značí dárce. Jejich seznam je umístěný na webu obce Kadlína. K rozhledně vás přivede cesta z obce Kadlín a abyste nezabloudili, orientovat se vám pomohou dřevěné šipky s popisem.

V Kadlíně si můžete prohlédnout 7. Kadlínských zastavení, mezi něž patří expozice venkovského kováře, staré selské techniky, motyček, polních plodin, naučná stezka Hradišť, rozhledna Hradišť a kostel sv. Jakuba většího. Muzejní expozice se nachází v budově obecního úřadu.

Tagy:
5 Komentářů
  1. NelaVávrová 1 rokem ago

    Zajímavá, když píšete rovinná procházka, zvláštní, že má takový dohled, když není na kopci 🙂

  2. Lenka Hudečková 1 rokem ago

    Pěkná rozhledna, kterou neznám 🙁

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account