Měla by to být zábavná historka, i když netuším, jestli zábavná opravdu bude. Já se u ní pořádně zapotila.

Před dvěma lety jsem svižným krokem kráčela do práce. Čas mě nehnal, měla jsem ho našetřený. Když jsem zapadla do parku a mířila na hlavní alej, daleko od sebe po pravé straně jsem spatřila kráčet dogu. Ačkoliv na můj vkus kráčela až moc blízko. (Teď se možná ptáte, o co mi jde a z čeho dělám drama. Jde mi o to, že já a doga jsme stejně velcí. Podotýkám, že mám na mysli to, když doga stojí na všech čtyřech a já na svých dvou.)

Kdybych byla postavička v komiksu, v tu chvíli by mi vypadly obě oči a rozkutálely se po chodníku. Ztuhla jsem a ze sedmimílové rychlosti jsem snížila na hlemýždí.

Velká doga a její drobný páníček se blížili a já si v duchu mlela stále dokola: “Klid, určitě už snídala. Klid, určitě už snídala.” Před očima nabíral jasné barvy obraz dogy, která se vytrhává svému páníčkovi a běží mi v ústrety, přičemž já se jí pokouším utéct. Protože o útěk bych se pokusila, třebaže by se jednalo pouze o pro dogu směšný pokus.

Byla jsem všechno možné, jen ne klidná. Hlavně když se po mně doga otočila.

Snídala. Snídala. Snídala!

A pak jsem si oddechla. Naštěstí jsem se jí nelíbila, poněvadž se nepustila do žádné větší akce a poslušně našlapovala vedle svého páníčka, jehož nechala žít v klamném domnění, že to on vede ji, nikoliv naopak.

Sotva mi doga zmizela z dohledu, odlepila jsem se z místa, na které jsem se navzdory studenému vzduchu málem rozpustila strachem, a v celku pokračovala v cestě.

AKM

Tagy:
10 Komentářů
 1. aj ja by som sa bála . Zrejme niekomu ušla keď nebol nikto s ňou

 2. Lenka Vargová 1 rokem ago

  Dogy jsou nádherné, bývalá kolegyně chovala dvě. Ta spotřeba masa! Tím chci říct, že uklidňování majitelů psa , že je hodnej, může znamenat “skvělé, ušetřím pár kilo masa při psí snídani ” 🙂 Dělám si legraci. Paradoxně fakt velcí psi bývají klidnější a přátelštější, než malé vzteklé uječené čtyřnohé potvory (dvounohé vlastně taky).
  Díky za vtipně napsaný článek!

 3. KláraOdehnalová 1 rokem ago

  Některé dogy vypadají docela strašidelně, ale věřím, že pokud z člověka nevycítí strach a jsou dostatečně vychované, tak neublíží.

 4. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  Dogu měl kdysi náš pan školník ve škole, kde jsem pracovala. Moje malá dcera dogu nazvala “pochodovací lavice”. Obě, i sám pan školník, jsme z ní měly obrovský respekt. Byla hodná, ale pro cizí odstrašující… Takže vás zcela chápu…

 5. No vůbec se Vám nedivím, z psů mám obecně respekt a bytostně mi vadí, když se ke mně cizí pes hrne a hodlá se mě očuchávat a páníček od někud zdaleka haleká, že je pejsek hodnej.

  • Author

   Já ho měla vždycky, přitom nemám se psy špatnou zkušenost. Ovšem z těch opravdu velkých plemen mám obavy. A je pravda, že jsem ještě nezažila situaci, kdy by páníček volal: “Můj pes je zlej/kouše” apod. Vždycky mě uklidňují: “Je hodnej/Ještě nikoho nekousl.” No, ta druhá věta mě nikdy neuklidní. 😀

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account