“30. dubna čarodejnice” se vztahuje k tradičnímu pohanskému svátku zvanému Beltane. Tento svátek se slaví na konci dubna nebo na začátku května a symbolizuje příchod jara a obnovu přírody. V mnoha kulturách se tuto dobu také spojuje s magií, čarodějnictvím a mystikou.

V některých evropských zemích, jako jsou Švédsko nebo Finsko, se 30. duben slaví jako “Valborgsmässoafton” nebo “Vappu”, což jsou svátky spojené s jarem a zahájením letní sezóny. V některých oblastech se také konají ohně a průvody, aby se přivítala nová sezóna a odehnaly zlé duchy.

V moderní době se v některých zemích, zejména v USA, 30. dubna slaví jako Den čarodějnic. Tento svátek má kořeny v evropské tradici a spojuje se s magií, čarodějnictvím a mystikou. V této podobě se 30. duben může slavit různými způsoby, jako jsou rituály, meditace, magické práce a další.

Tagy:
8 Komentářů
 1. Kristýna Štírová 12 měsíců ago

  Já jsem si letos užila čarodějnice s neteří. Její maminka potřebovala narychlo odjet a tak mi ji dala na hlídání. Tak jsme taky vymýšleli, kam na čarodějnice. A nakonec jsme si udělali ohýnek doma. A já jen zírala, co ty malé děti všechno znají. Třeba když jsme šli hrát ven Pokémon Go hru na mobilu a chytli jsme Pikachu. To jsem fakt zírala, že se to ještě hraje. :)))

 2. Jaroslava Korpášová 12 měsíců ago

  Díky za doplnění informací. Děti to mají rádi, já to nemusím, bo bohužel povětšinou v našem okolí je pálení čarodějnic spojené hlavně “s chlastem” a já raději ty výlety.

 3. Lenka Hudečková 12 měsíců ago

  Zajímavé, u nás se pálily čarodějnice na nádvoří zámku…, hlavně pro děti.

  • Author
   NelaVávrová 12 měsíců ago

   My jak žijeme ve velkém městě, tak tu bylo zábavné odpoledne s pálením čarodejnic na každém rohu, v každé části 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account