Snad není nikdo, koho by nezajímalo, jak ušetřit za bydlení. Všechny ty platby za vytápění, vodu, elektřinu nás často nutí sáhnout hluboko do rodinného rozpočtu. A pokud někdo navíc uvažuje o stavbě nového domu, může už dopředu zvážit, co a jak v tomto ohledu na svém domě zrealizovat.Každý, koho takové téma zajímá má o tomto víkendu možnost navštívit stavby, kde může čerpat inspiraci, získat cenné rady, návody a informace od těch, kteří už v pasivních domech žijí.
Pasivní dům je postaven tak, aby se v něm majitelům dobře žilo. Kromě úspory nákladů za vytápění, vodu apod.,  má život v pasivním domě i zdravotní výhody, protože zajišťuje cirkulaci vzduchu, který je čerstvý a díky filtraci zbavený škodlivých látek a prachu. V domě je stálá příjemná teplota bez ohledu na roční období.
Kromě vybraných rodinných staveb, jsou ve Dnech pasivních domů otevřené také některé veřejné budovy, jako např. školy nebo centra bydlení pro seniory, ale i další. Veškeré informace o Dnech pasivních domů, i o tom, co je to energeticky pasivní dům a na jakých principech funguje, jsou k dohledání na www.pasivnidomy.cz. Je zde i seznam staveb, kde zájemce o toto téma po dohodě uvítají. Ti, kdo si chtějí některý z pasivních domů osobně oprohlédnout, se na návštěvě domu musí s majitelem předem domluvit, kontakty na zmíněné webové stránce jsou k dispozici. A pak už všem příjemnou cestu k vybranému pasivnímu domu! Věřím, že návštěva takové stavby obohatí každého, tak jako rozšířila obzory i mně, když jsem jeden z otevřených pasivních domů navštívila.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account