Moje první zkušenost s plně elektrickým vozem byla zpočátku provázena rozpaky. Ale při pohledu na DS 3 Crossback, takové malé SUV jsem pochopila, že sympatie by mohly být veliké. Vzhled, interiér, výbava na jedničku. A díky www.zenavaute.cz jsem měla možnost testovat hned několik týdnů! 😀

Pořád ale velikou neznámou pro mě byl elektrický motor, a tak ten jsem podrobila jako první zatěžkávací zkoušce. Měla jsem strach s výdrží baterie, tedy s dojezdem vozidla. Strach, abych nezůstala někde, kde se „nenapíchnu“. Proto jsem se nevydávala na delší trasy a zůstávala ve městě. Pokud bych jela z Prahy do Olomouce, musela bych ve Velkém Meziříčí minimálně na hodinu zastavit a dobít a cestou zpět také. Cesta se tím o dvě, až tři hodiny prodlouží.

Každopádně v rámci města je tento vůz velmi příjemným společníkem a zvláště v Praze, kde jsou nabíjecí stanice už v celkem slušném počtu. Navíc jedna je přímo u naší kanceláře v Karlíně. Nabíjení, které do plna trvá cca 1,5 h. se tak stalo celkem pohodlnou záležitostí. Dojezd je maximálně 230 km, pokud se tedy řidič krotí, což nebyl můj případ. Já na to dost šlapu, a tak dojezd 200 km byl u mě maximální.

Jako auto do města hodnotím za 1 s hvězdičkou! Má slušné jízdní vlastnosti, pěkně sedí, a když jsem si zvykla na neobvyklé ovládání, třeba elektrických oken, které je ve středovém panelu, tak i to přineslo uklidnění. Na to, že jde o menší vůz je zavazadlový prostor slušně prostorný, a i vzadu je docela komfortní posezení.

Co mi nepřišlo komfortní bylo otevírání kufru. Poprvé jsem horko těžko hledala kde, co zmáčknout, abych se do něj dostala. No je fakt, že možná by stačilo přečíst návod, ale to já nikdy nedělám. Vše je otázka zvyku.

Co mě moc bavilo byl odpich vozidla při startech na semaforech. Nic neslyším a najednou jedu a jsem první! Svojí pool position jsem si vždy udržela. 😀

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account