Od zítřka začnu…
Kolikrát jsme si toto už řekly? A z kolika nejrůznějších důvodů? Od zítřka začnu hubnout, od zítřka začnu cvičit, od zítřka se budu učit, od zítřka si to nenechám líbit, od zítřka bude všechno jinak. Bude to lepší, jednodušší, prostě jiné. 
A kolikrát jsme slib daný samy sobě zase porušily? A nechaly si to líbit, koupily si ten větrník, vykašlaly se na rozečtenou knížku, nešly běhat do parku…?
Nevím jak vy, ale já svoje selhání už ani nepočítám. Moje snacha říká, že bych to měla mít ve svém erbu: OD ZÍTŘKA ZAČNU!
Tak co to jednou vzít vážně? A opravdu tu změnu ve svém životě udělat? Začít ještě dnes. Koneckonců pátek třináctého se nám k tomu bude náramně hodit! Aspoň si to datum budeme pamatovat a aspoň si to můžeme vymezit od – do. Příští pátek třináctého je 13. 8. 2021, to je za 9 měsíců. Dost na to, aby bylo počato a narodilo se malé roztomilé miminko. To by byl mimochodem velice dobrý začátek něčeho nového!!! 😀
Devět měsíců je ale i dost na to, abychom se sebou opravdu něco udělaly! 
Tak co říkáte??? Zkusíme to??? Vykolíkujeme si ten dnešek, budeme se tady “scházet”,  navzájem informovat, podporovat se a povzbuzovat, když na nás přijde slabá chvilka? Všechny negativní emoce nechme stranou, povolme si jen optimismus, podporu a pomoc. A třeba ten pátek třináctého bude fakt NOVÝ ZAČÁTEK… Co říkáte? Zkusí to některá se mnou?
P. S. A sákryš, teď jsem si uvědomila, že ten příští pátek 13. srpna 2021 mám jmeniny. No jestli toto není znamení shůry, tak tedy opravdu nevím. 
 15. 11. 2020
Mám za sebou 2 dny, nic moc, já vím, ale včera jsem odolala čokoládové tyčince a to už něco znamená… 🙂
Jak jste na tom vy???
18. 11. 2020
Včera byl státní svátek, 17. listopad, a já si večer uvědomila, že 17. 11. 1989 byl FAKT ZÁSADNÍ nový začátek, který ovlivnil a dodnes ovlivňuje nejenom nás, kteří jsme ten den prožili na vlastní kůži, alei  vás všechny mladší, které ten den znáte jen z vyprávění. Ty šance, ty možnosti, příležitosti! Do toho data bylo jen na soudruzích, jestli se něco z toho, co si přejeme, splní. Teď je to jen a jen na nás, na našich prioritách a na naší ochotě něco pro splnění svých cílů udělat. 
Moc, opravdu moc vám všem přeji možnosti, které díky 17. listopadu a Sametové revoluci máme!
A ještě jedna poznámka: málo pro mne bylo tak inspirujících lidí, jako byl Václav Havel. A to ne kvůli jeho životním peripetiím, ani kvůli tomu, že je symbolem Sametové revoluce, ani kvůli době, kdy byl prezidentem. Vážím si Václava Havla kvůli tomu, jak pevný byl ve svém přesvědčení a jak při tom všem, čím byl, zůstal hluboce lidský a chápavý. Žádná postava z pomníku, žádná modla, Václav Havel nikdy nepřestal být jedním z nás.
 21. 12. 2020
Vánoční týden…týden plný radostí, štěstí, ale pro mnohé i těžká doba, kterou musejí nějak projít. A právě je teď pozdravuji! Nebojte se, bude líp!
 1. 1. 2021
Dobré datum na nový začátek! Tak pokud se dnes do něčeho pustíte a vydržíte, přeji štěstí!
11. 1. 2021
Dnes jsem četla moc hezký citát. Je od mého oblíbeného autora severských detektivek. Třeba se vám bude také líbit:
„Možná právě tohle je projev stáří. Člověk už stačil zvednout rozdané karty a prohlédnout si je. Jenže nové nedostane, a tak nezbývá než hrát co možná nejlépe s těmi, co máte. A snít o těch, které jste mohli dostat.“        Jo Nesbø

Dost dobré, viďte?  🙂
 19. 2. 2021
Tak asi poslední 3 týdny jsem měla nějakou krizi. Trochu to souviselo se zhoršující se a stále nekončící covidovou krizí všude kolem. A očkování mojí věkové skupiny v nedohlednu. A x-tá mutace toho hnusného viru kosí další a další lidi. Bohužel teď i ty mladší. Všechno tohle samozřejmě vím a opravdu se snažím dodržovat nařízení. Ani tak ne kvůli tomu, že to zase někdo nařídil, ale spíš proto, aby to už konečně bylo všechno za námi.Vždyť už to bude proboha rok! 
Jenže… Pořád se to světlo na konci tunelu nějak vzdaluje a už mě fakt unavuje, když pustím televizi nebo zapnu počítač a teď se to na mě vyvalí… Však to znáte a prožíváte asi taky. 
Co s tím??? Hlavně se tomu nepoddat! Já si teď našla novou zábavu. Rotoped. Nadělila jsem si ho jako takový dodatečný dárek k Vánocům. Postupně zvyšuji dobu, kterou na něm denně trávím. Teď už šlapu hodinu. Na postavě to tedy pořád vidět není, kila se mě drží jako přibitá, ale zrovna tento týden jsem si uvědomila, že se mi zlepšila kondice a že kopec, ve kterém jsem se musela ještě v lednu 3x – 4x zastavit, abych se vydýchala, teď zvládnu na jeden zátah. Takže pokrok. 🙂
A ještě jedna možná zbytečná rada: mě to šlapání sice bavilo, ale ta hodina se strašně vlekla! Nepomohla televize (viz předchozí řádky), hudba a dokonce ani moje jinak oblíbené audioknihy. Tak jsem začala číst. Nikam to se mnou neujede, takže klidně můžu mít v ruce nebo na podložce před sebou knížku a číst si. Takové 2 v 1. Doporučuji!
11. 3. 2021
Už se to blíží! Všimli jste si, jak se prodloužil den? Ještě pár dní a bude tu jaro! Odhodíme bundy, čepice a rukavice a vyrazíme někam do přírody nebo na zahrádku. Už aby to bylo! A snad nám to covid už nepokazí!!!
29. 5. 2021
Tento týden jsem byla na druhé dávce očkování proti covidu. Žádné vedlejší účinky se nedostavily, tedy až na jeden. Ale ten byl kupodivu vlastně fajn. Včera, tedy až po čtyřech dnech od očkování, se mi odpoledne začalo chtít spát. Tak jsem si pomyslela, že tělo si řeklo, co chce, a po páté hodině odpoledne jsem šla spát. A spala jako Šípková Růženka až do půl deváté dnes ráno. Paráda! Probudila jsem se naprosto svěží a v dobré náladě. Takhle dlouho a dobře jsem snad nikdy nespala! 
A ještě co se toho očkování proti covidu týče – můj názor je, že je to z toho začarovaného kruhu a z té hnusné doby jediná cesta ven k normálnímu životu. Asi už nikdy nebude náš život úplně stejný, jako někdy v listopadu 2019. Když vidím tu radost, tu bezstarostnost, ty davy lidí na záběrech z koncertů nebo na fotbalových stadionech z doby před covidem, tak si říkám, že tohle už asi nezažijeme.  Naše osobní zkušenost nás každého nějak poznamenala, myslím, že každý z nás znal někoho, kdo tu už není a třeba tu mohl ještě mnoho let být. Jsou to tak smutné příběhy! A nevyhnuly se nikomu, koho znám, včetně mě samotné.
Očkování, to je to nejlepší, co nejen pro sebe, ale i pro lidi kolem nás můžeme udělat. 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account