V současné době, kdy jsme všichni zavření doma, se snažíme vymyslet zábavu, která potěší nejen nás, ale hlavně děti. Dětem je dlouhý pobyt doma bez kamarádů hodně nepříjemný, tak se nudí a zlobí. Pak je lépe vymyslet jim zábavu, protože když si zábavu vymyslí samy děti, je to často k nelibosti nás, dospělých. Skvělé je zahrát si hru. Stolní deskové společenské hry dokáží chvíle doma zpříjemnit nejen dětem, ale i nám, dospělým. Zapomeneme na starosti, bavíme se spolu s dětmi. A kde je smích, tam je všem dobře.
Najít hru, která je neotřelá a mohou ji hrát i menší děti je někdy trošku problém. Ale kdo hledá, najde. Já jsem našla hru od společnosti Mindok s názvem Rytíř Klouzek. U hry je uvedeno, že je pro děti od 7 let, v pohodě ji ale hrajeme i se 6 letým dítětem a zvládá ji bez potíží.

Co o hře sděluje sám výrobce?

„Zlí padouši obsadili naše krásné království a uvedli ho do strašného chaosu! Musíte království zachránit, a to hned! Společnou rukou proveďte chrabrého rytíře Klouzka celým dobrodružstvím plným zvratů, nástrah a překážek až do cíle.
Proveďte rytíře celou trasou na každé mapě od startu k cíli tak, aby se vyhnul všem pastím, překážkám a nástrahám. Trasu určuje stezka vyznačená světlou čarou. Pokud se vám podaří dorazit až do cíle poslední mapy s alespoň jedním zbývajícím životem, vyhráli jste.“
Hra mne zaujala svým popisem, ale hlavně provedením. Žádné bezduché házení kostkou a posunování figurek po hrací desce.  Všechno je u téhle hry jinak – je skvěle vymyšlená, originální a zábavná.
V krabici najdete po rozbalení spoustu věcí: Desku s pastmi, 45 žluté plastové páky, 20 hezrních map znázorňujících 4 různá prostředí, 1 figurka rytíře, 8 překážek ( 2 brány, 2 velké ohrady, 2 malé ohrady a 2 balvany), 9 nástrah ( 4 výbušné miny, 4 bandité s čísly 1 -4, a figurka vůdce banditů), 1 počítadlo životů se 3 stupni obtížnosti, 1 srdíčko a mechanický ukazatel pro uložení rozehrané hry.

Samotná hra je zábavná, vyžaduje spolupráci všech hráčů. Musíte se domlouvat, vymýšlet, snažit se a…bavit se.
Na začátek hry je třeba si připravit krabici, na kterou do vyříznutých otvorů nasadíte žluté plastové páčky. Na jejich plastové plochy položíte rámeček se spoustou otvorů. Zatlačením na páku pohybujete touto plastovou destičkou s otvory a to je základní princip této hry. Rytíř pak překonává světy, které se skládají z 5 map. Začíná se hrát s mapou s nejnižším číslem a nejmenším množstvím překážek. Postupně se s každou mapou obtížnost hry zvyšuje a je třeba spolupracovat a domlouvat se, aby hráč překonal překážky jako výbušný dynamit nebo bandité.
Rytíř Klouzek má určené místo na dané mapě, se kterou hrajete. Jednotlivé mapy udávají úkoly, které je třeba s Klouzkem zvládnout.  Nejzákladnější úkol je provést rytíře Klouzka po linii světla až na konec dané hry. To dosáhnete tím, že spolupracujete a nakláníte rámeček, tím posunete Klouzka, který má na bříšku kolečko. Musíte být opatrní a přemýšlet, kam rytíře posunout. Když rytíř Klouzek spadne do jámy, nebo narazí na překážku, ztratí jeden z životů. Hru vyhrajete, když dokončíte pátou mapu a máte ještě nějaké srdíčko života.

Celá hra mne překvapila svou propracovaností a hlavně nápadem. Je krásně zpracovaná – figurky i mapy a celá hra jsou milé, zpracované tak, že se líbí dětem, i dospělým. Hra je moc hezká, vtipná a zábavná.
Budete se při hře určitě bavit spolu s dětmi, protože je pokaždé jiná.
 Vždycky se jinak vyvíjí a je nutné při hraní se domlouvat a spolupracovat. To baví zase mne. Nikdo z hráčů se při hře nenudí. To je důležité hlavně při hře s menšími dětmi. Často se u některých deskových her stává, že děti se nemohou dočkat, kdy budou na řadě a v mezičase se nudí, hra je tím pak pro ně méně zajímavá a zábavná. To u rytíře Klouzka naprosto neplatí.
Děti celou dobu sledují, co se ve hře děje, přemýšlí jak, a kam Klouzka posunout- radí, čekají, jestli to zvládne a jsou po celou dobu vtažené do hry.
Jedno hrací kolo trvá kolem půl hodiny. Pokud hrajete s menšími dětmi, je lépe nespěchat a nechat je opatrně plochu naklánět. Pokud hrajete s dětmi staršími, je fajn stanovit nějaký časový limit, a tím i zvýšit obtížnost hry – pak je hra kratší a trvá 15 až 20 minut. Celá pravidla hry najdete samozřejmě v balení.
Hra má samozřejmě i několik stupňů obtížnosti. S menšími dětmi hrajeme většinou jednu mapu, se staršími je možno projít všech 20 map- to už je celkem obtížné, takže se do hry ponoříme i my. Alespoň u nás to tak funguje. Při hraní téhle roztomile zpracované, originální a vtipné hry zapomínáme na čas i na starosti. Prostě v tu chvíli s rytířem Klouzkem zachraňujeme království a princeznu, je nám všem fajn.
Líbí se mi i to, že hra nepotřebuje žádný ohromný prostor- při hraní potřebujete místo, kam se vejde krabice se hrou.  Hrací deska je umístěna přímo v krabici. Můžete tedy hrát klidně na stole, nebo stolku.
Hra Rytíř Klouzek je fajn hra, která nás doma baví. Mezi hrami vhodnými i pro menší děti ji hodnotím jako jednu z nejlepších. Děti se učí spolupracovat a zároveň si potrénují motoriku.

Hra je zábavná a funguje na velmi jednoduchém principu hrací desky, kterou nakláníme a tím po ní posunujeme figurku tak, aby se vyhnula nebezpečí.  U nás doma Rytíř Klouzek boduje. Pokud tedy už nevíte, jak zabavit děti, s touhle hrou se vám to zaručeně povede.
Pokud budete hrát s dětmi i vy, skvěle se odreagujete a zapomenete na starosti, svět bude zase krásnější – vždyť přece rytíř přijede a zachrání princeznu, a to je šťastný konec, na který všichni čekáme.
Hra je vhodná pro 1 – 4 hráče, pro děti od 7 let (zvládnou i menší), průměrná doba hry 20 – 30 minut.
Pokud si hru chcete koupit, klikněte zde: rodinná hra Rytíř Klouzek
 
Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu společnosti Mindok, klikněte zde: mindok.cz

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account