Jsem ráda na všechno připravená a ráda si všechno nastuduju.  Prozatím mi to fungovalo. Dokud mě nepotkalo jedno z největších štěstí v mém životě a to narození dcerky Klárky.  Na porod jsem se připravovala všestranně.  Jako podnikavá žena jsem načetla existující literaturu a byla na různých kurzech, věděla jsem, jak dýchat v jednotlivých fázích porodu, co jíst a nejíst a už od ledna (rodila jsem v květnu) jsem doma měla připravenou tašku s věcmi do porodnice.
Porod byl krásný a už tam jsem si uvědomila, že o hlavě to nebude, respektive mě na to upozornila má porodní asistentka, která na mé dotazy, jak mám dýchat v poslední fázi porodu, mi opakovala, že nemám být v hlavě a mám rodit.
Po porodu jsem se nesla na vlně euforie a štěstí z toho, že vedle mě leží malý uzlíček Klárinka. A to než jsem si s hrůzou uvědomila, že i přesto, že jsem se připravovala na porod, tak jsem si vůbec nic nepřečetla, co potom s tímhle malým zázrakem.  V průběhu šestinedělní hormonálního mixéru jsem objednala všechny knihy o dětských nemocech, výživě, kojení a listovala maminkovskými časopisy, než jsem zjistila, že to nejde všechno nastudovat a hlavně, že všude píší něco jiného. A také to, že když něco studuju, tak jsem v hlavě a ne v srdci a napojená na Klárku a na sebe a zase studuju, jak bych to měla dělat správně. Budiž mi snad omluvou, že jsem vysokoškolačka.
To mi vydrželo s různými přestávkami asi rok a naštěstí jsem to přežila já, můj muž i Klárka. Nyní je Klárce rok a má za sebou první větší nemoc. 3 dny jenom spinkala ve čtyřiceti stupňových horečkách, než jsme zjistili, že to je jenom tak zvaná 6. nemoc. A já si uvědomuji, a doufám, že mi tohle uvědomění zůstane, že není třeba řešit blbosti a stále se snažit dělat všechno správně a být ta nejlepší matka na světe, že jediné co je důležité a ač to zní frázovitě, tak milovat. Kamarádka, co nám zrovna k 1. roku gratuluje, říká: „Všichni gratulují ročňáčkovi, ale matka maká, napiš o tom, 1. rok není zrovna jednoduchý.“ No, pro mě nebyl, byl tisíckrát těžší než maturita i VŠ. Zároveň stál o to vícekrát za to.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account