Rybičky – montesorri

už jste si s vašimi dítky chytali ryby? Pokud ne, mám pro vás skvělý tip.

Rybí spojovací deska 3 v 1.

Díky této desce se děti mohou naučit barvy, čísla, počty, množství.

Tato deska je pro vášnivé rybáře a rybářky ta pravá záležitost. Pomocí malého prutu lze chytat rybičky dle barev. Dají se z domečku přenést pomocí prutu na stůl a poté zase zpět na své místo. Uprostřed desky najdeme deset kolíčků, na které se dávají barevné kroužky. Barevné kroužky jsou omezené počtem. Každá barva má pouze tolik kroužků, jaké je číslovka před kolíčky. Číselné dřevěné výřezy, do kterých se dá vložit jen to správné číslo.

Dětičky se naučí číslovky od 1 do 10. Poznají škálu barviček : červená, oranžová, žlutá, světle zelená, tmavě zelená, světle modrá, tmavě modrá, růžová, fialová a světle růžová. Rybičky jsou hezky provedené, pusinky jsou kovové pro snadné ulovení rybičky pomocí prutu. Ten je dřevěný a má na svém konci magnet v plastovém krytu. Děti si na kolíčky mohou kombinovat různé barvy i různá množství.

Tato aktivita se u nás často používá. Malého baví chytání rybiček ale i dávání čísel do vyřezaných míst. Kroužky momentálně jsou schované kvůli mladšímu synovi. Jinak byla velká zábava i s kroužky.

 

Petru zdar 🙂 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account