Tak, a je to tady. Hodina H udeřila.
Moje milovaná dcerunka mi právě sdělila, že úspěšně zvládla maturitní zkoušky a má všechno za sebou.
To je zajímavé. Ještě včera jsem s ní měla dlouhý pohovor ve chvíli, kdy byla zdrcená a na dně. Všechno, co se do té doby naučila, se jí vykouřilo z hlavy a už není žádná šance tam cokoliv dostat. Takže je konec. Zbytečný konec mladého života.
Její myšlenkový proud nebral konce. To nevím, co se jí v té hlavě honí, když se má především soustředit na učení. Vzápětí mi oznámila, že se nemusím bát, že až dostanu toho Alzhemiera, tak se o mě postará. Je prý morální povinnost starat se o svoje stárnoucí rodiče.
To mi vyrazilo dech, protože do hrobu se zatím nechystám a ani neplánuji žádný můj tragický konec. Další nápad byl ještě lepší. Přemýšlela nad tím, jestli se nemá přihlásit na karate. Zřejmě počítala s tím, že vzápětí usednu k počítači a tak jako vždycky jí vyhledám příslušný kroužek, zaplatím ho a ještě jí tam budu vozit.
Ale není snad maturitní zkouška zkouškou dospělosti?
Úplně jsem zajásala. Konečně! Konečně jsem se dočkala a mohu jí s úsměvem říct, že je už dospělá a má život ve svých rukou. Gymnázium za sebou, další zkoušky před sebou, holka kdo ví, kam tě vítr zanese.
Se svojí radostí nad povedenou dceruškou jsem vyslala myšlenku do nebe jejímu tatínkovi, který už tady dávno není a dokonce jsem to i umělecky ztvárnila :
„ Dostála jsem svému slibu,
Vychovala jsem Ti tady dceru,
Je hezká jak obrázek
Domek máme na splátek.“
To aby si nemyslel, že my tady na zemi prožíváme jenom radosti.
Tatínek je tatínek a tak Kristýnka pozvala toho svého náhradního zatím živého tatínka na koncert Depeche mode na oslavu. Jakožto oba dva jedinci narození v Blíženci mají k sobě za ta léta blízko a oba dva mají v květnu narozeniny. Na ten koncert musí oba dva bezpodmínečně pokud možno hned, protože kdo ví, jak dlouho tady ještě budou (myslím tu kapelu).
Doufám, že ten tatínek, který už bude mít na krku pět křížků, ten nápor na koncertě přežije, protože další týden ho čeká koncert našeho společného synáčka. Těch dětí tady má víc, takže je to takový tatínek na roztrhání.  
P. S. Odmaturovala s vyznamenáním

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account