Vzhledem k tomu, že už mi na povinné mateřské – rádoby dovolené – začíná pomalu hrabat, rozhodla jsem se rozjet projekt drzé maminy pro všechny ženy, které už mají dost přebalování plen a chtějí se od srdce zasmát.

MY, dupky a prciny: Aneb svět mateřského slangu

No, není to vůbec jednoduché, vracet se do hry po takové době, kdy nic nepíšete, podle okolí ani nic neděláte, jen se flákáte a užíváte si na zasloužené dovolené. Takže, ta dovolená by byla DOVOLENÁ, kdyby to byla dovolená, a to, čím jste si ji zasloužili byl ten sen, co uvádějí v reklamách na Pampers, ne Kraken, co vás chce zničit non stop spánkovou deprivací a protržením ušních bubínků. Takže rovnou začnu povídáním drzé maminy o tom, jak mateřství opravdu není ta pohádka, co si čtete v knížkách, vidíte ve filmech nebo to, jak slintáte nad tím roztomilým miminkem v obchoďáku.
Mateřství vlastně začíná už v těhotenství s velmi složitým úkolem, a to naučit se novou mluvu. Myslíte, že se umíte normálně vyjadřovat, mluvíte šesti jazyky, domluvíte se i v Mongolsku a tím pádem, že vám všichni rozumí?  Ottův slovník naučný znáte z paměti? No, i kdybyste znali nazpaměť Wikkipedii, jste mimo, ve slangu žen s dětmi se prostě nemůžete orientovat.
V prvopočátku jsem byla opravdu velmi a zdůrazním to zase velkými písmeny VELMI zmatená vyjadřováním ostatních maminek, myslím, že na to překladač neexistuje a troufnu si říct, že ani Jan Amos Komenský by s tím nic nesvedl, a někdo by na tom mohl pěkně vydělat. No posuďte sami. Pro přehlednost jsem si to dovolila rozdělit do několika bodů.
1.  U mamin s dětmi není JÁ, ale je to tak, že ONI se vykakali, vyčůrali, měli teplotu (to jsem si ještě říkala, že to teda zvládli všichni skvěle), ale když pak čtete, že “Tak jsme vyrostli o 5 cm” přijde vám docela zvláštní, že matka i dítě rostou stejně. Ne, to není tím mateřstvím, roste jen jeden z nich, a můžete si z křišťálové koule věštit kdo. Samozřejmě, že vazba matky s dítětem je nesporná věc, ale centimetry nenabírají nastejno, kila třeba jo, ale centimetry možná tak v pase.
2. Mluva matek je velmi složitá, kdybych nebyla líná, vytvořím slovník a věřím tomu, že si ho mnoho otců, babiček, dědečků i nastávajících matek koupí a já konečně budu v balíku. Slova jako mimísek, těhulka, jsi těhu nebo hu (pozor, opravdu je v tom rozdíl, těhule už těhotná paní, HU je jen ta, co čeká na výsledek) nejsou neobvyklá, musíte se zorientovat, což při tom, že vše vidíte dvakrát i bez alkoholu, protože vše je MY, je opravdu masakr.
3. Když už tedy zvládnete fázi, že vše je MY a pochopíte sleng matek nastávajících, začíná to pravé peklo. Když si přečtete, a teď cituji “Moje dupka je hrozně veselá”, tak si opravdu jen můžete domýšlet, o co vlastně jde. Někde jsem teda pochytila, že dupka je zadek, ale co může být tak veselého už jsem nepostřehla. Ale ta pravá krize přišla v bodě “Moje prcina je dnes unavená”, to už jsem opravdu měla krizi a uvažovala, jestli nejsem na špatných stránkách. Napadlo mě vše možné, ale až po nějaké době mi bylo vysvětleno, že PRCINA je vlastně holčička od PRCKA, takže to není sprosťárna, ale normální slovo užívané v běžné maminkovské mluvě. Tak na to bacha!
A to je pro dnešek vše, malý hyperaktivista se probudil, takže vám přeji krásný zbytek večera a vy mi přejte alespoň pár minut spánku.
Více příspěvků drzé maminy vás bude průběžně čekat na mém blogu a nezapomenu se o ně samozřejmě podělit i v tomto skvělém klubu žen s.r.o.
P. S. Samozřejmě budu ráda za jakékoli komentáře a hodnocení, ať už kritické nebo kritičtější 🙂
Zdroj foto:Pixabay.com
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account