197

Kdo by neměl rád pohádky… Provázejí nás životem od našeho dětství až po podzim našich dní. Nejprve nám je před spaním četly babičky a maminky, některé nám vyprávěli i dědečkové a tatínci. Když jsme pak v televizi viděli první pohádky, animované nebo hrané, vznikla z toho takřka na sto procent láska na celý život.
Mnohé pohádky jsou nemyslitelné bez písniček. Z některých se mnohdy stanou obrovské hity, pravé evergreeny, které si notuje mnohdy každý napříč generacemi.   V současné době, která není lehká pro nikoho z nás, se k pohádkám plným lásky, laskavého humoru a naděje utíkáme i proto, neboť jsou snad jediným místem na světě, kde všechno dobře dopadne.
Kde zvítězí dobro nad zlem.
Lékem na špatnou náladu pro děti, rodiče a prarodiče by v právě probíhající tvrdé uzávěře České republiky může být skvělé nové album s názvem Z pohádky do pohádky – Jakub Hübner a jeho princezny. Čím dál úspěšnější popový a muzikálový zpěvák Jakub Hübner na ně nahrál ty nejkrásnější písničky z filmových pohádek a komedií. Jako třeba Tři oříšky pro Popelku, Princezna se zlatou hvězdou na čele, Jak se budí princezny, Princ a Večernice, Nesmrtelná teta, Princezna ze mlejna, Dívka na koštěti, Pyšná princezna, Sedmero krkavců a Šíleně smutná princezna. Diskofilové se na tomto albu dočkají i duetu z populárního muzikálu na ledě Mrazík a dvou písní z animovaných pohádek Na vlásku a Sněhurka a sedm trpaslíků.
A co by to bylo za pohádku bez princezny?
Proto si Jakub Hübner na toto album pozval rovnou čtyři půvabné princezny české populární hudby – Dashu, Natálii Grossovou, Michaelu Štikovou Gemrotovou a Soňu Jungrovou. S Dashou Jakub nazpíval duet A pohádky je konec ze známé pohádky Nesmrtelná teta, s Natálií duet Mně se zdá, že svítá nám z pohádky Na vlásku, s Michaelou duet Mé přání ze zmíněného muzikálu Mrazík a se Soňou pak slavný duet Znám jednu starou zahradu z pohádky Šíleně smutná princezna.
Kvalitní písně si žádají i kvalitní hudební těleso. Pod taktovkou Michala Macurka se v nahrávkách představuje muzikálový orchestr CMPO, který je Jakubovou domovskou kapelou nejen ve studiových snímcích, ale také na koncertech.
Toto album pak vychází nejen na CD, ale i v limitované edici na USB nosičích, takzvaných “fleškách”. V distribuci Supraphonu jde o vůbec první komerční využití této formy prodeje. Nahrávky jsou na “fleškách” k dispozici jak ve formátu wav, tak i mp3. Navíc je každý obal tohoto nosiče vlastnoručně podepsán Jakubem Hübnerem.
Producentem všech nahrávek je moderátor veleúspěšného rozhlasového pořadu Muzikál expres a přední libretista i textař Michael Prostějovský. Ten s hudebním skladatelem Zdeňkem Bartákem pro Jakuba Hübnera a jeho muzikálový projekt napsal hned úvodní písničku Sbírka snů.
A proč Michael Prostějovský s Jakubem Hübnerem natočil právě toto album?
“Už loni na jaře jsme začali přemýšlet, jaké další CD by si Jakub se svým skvělým a nezaměnitelným hlasem zasloužil,” vysvětluje Prostějovský. “Přiznám se, že mne vždy lákala koncepční hudební alba. Už v roce 1968 jsem stál společně se skladatelm Václavem Zahradníkem u zrodu dnes již legendárního pohádkového alba Šípková Růženka s Jiřím kornem a skupinou Rebels. A můj vůbec první písňový text Nářek převozníka také vycházel z pohádkového příběhu. Pohádkový svět mi tedy rozhodně není cizí. Věřím, že důvěrně známé pohádkové písničky osloví v nových verzích i další generace posluchačů. Moc bychom si to přáli.”
Přeji Vám příjemné hudební zážitky *heart*
Eva

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account