Nejenom koťata potřebují mazlení. Pro děti to platí dvojnásob.
Přesvědčení, že jedině tvrdá a přísná výchova dokáže udělat z chlapce chlapa, bylo zpochybněno díky výzkumu londýnského psychiatra Sebastiana Kramera. Vyplývá z něho , že novorozenci mužského pohlaví, se kterými rodiče zacházeli v prvních měsících jejich života něžně a s láskou, jsou v dospělosti podstatně úspěšnější než ti, kteří zažili od útlého dětství přísnou výchovu.
Právě ta se v budoucnosti může podepsat na jejich zvýšené agresivitě a nízkém sebevědomí. Je také všeobecně známo, že chlapci přicházejí na svět křehčí než děvčata. Proto by jim rodiče měli věnovat dostatek laskavé starostlivosti, a to nejvíce v prvním měsíci po narození. ,,Jestliže chcete mít jednou ze svých synů skutečné chlapy, musíte se o ně starat s láskou a s něhou.
,,Přísnou a nekompromisní výchovou dosáhnete akorát toho, že jednou z vašeho chlapečka bude fotbalový chuligán místo sebevědomého a vyrovnaného jedince,” tvrdí Sebastian Kramer. ,,Když rodiče pochopí, že jejich synové procházejí opožďěným vývojem a jsou po všech stránkách slabší s výjimkou rozvoje svalů, začnou k nim přistupovat jinak, než tomu bylo do této  chvíle,“ zdůrazňuje psycholog.
Tento článek jsem si vypůjčila z časopisu Betynka již před několika lety, kdy se mi narodil můj syn. Sama za sebe mohu potvrdit- mazlení není nikdy dost!!
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account