Chodí Vaše děti do anglického kroužku a Vy si s nimi nestíháte opakovat nová slovíčka? Vím, jak na to. 

 

Co si budeme povídat. Dnešní doba je velice hektická, a i když bychom rádi věnovali dětem maximum našeho času, časové výtížení nám to bohužel nemusí dovolit. Myslím si, že tuto situaci zná každý rodič. Mezi velice populární aktivity, do které určitě zapojujete své děti je výuka anglického jazyka. Ale jako každý “busy” rodič si už nemáte čas s dětmi opakovat jednotlivá slovíčka a všechna práce učitele se ztrácí. Ať chceme nebo ne, slovíčka bez opakování zapomínáme. Toto pravidlo platí pro každého bez ohledu na věk. Pojďme ale tuto situaci obrátit a snažit se používat jednoduchá slovíčka v denní mluvě. Rozhodně se nejedná o záměnu jazyka v domácnosti, ale pouze o občasné zmínění, které uchová slovíčka v našich hlavách. 

 

V dnešním díle angličtiny pro “busy” rodiče se zaměříme na jednoduché povely, které můžete zapojit do každodenní mluvy nebo je zmínit alespoň dvakrát týdně. Tím si Vaše děti osvojí tyto jednoduché větičky. 

 

Co mezi takové povely patří?

 

Hello! … Ahoj! – při pozdravu

Bye! … Ahoj! – při loučení

Let’s go! … Pojďme!

Come here! … Pojď sem!

See you soon! … Uvidíme se brzy!

Thank you! … Děkuji!

Well done! … Výborně! – používá se obzvláště, pokud se Vašemu dítěti něco povede

 

Jaké jsou Vaše zkušenosti s angličtinou pro Vaše děti? Piště mi do komentářů.  

 

Chcete-li se dozvědět více o materiálech pro děti, které nyní vytvářím, neváhejte a navštivte mojí webovou stránku www.ajprodeti.cz nebo na můj Facebook www.facebook.com/ajprodeti/ při pití Vaší oblíbené kávy.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account