98

LÁKAVÁ KOMBINACE CHUTÍ. 
Chuť, které neodoláte. Toto tajemství objevili i v Tescu a v pekařství naleznete pletenec se slaným karamelem – tento týden za 9,90 Kč (od 7.10. do 13.10.). Je tak křupavý a lahodný. Doporučuji.


Slaný karamel zažívá poslední roky obrovský boom. Slaný karamel není jen sezónní záležitostí, je prostě všude a pořád! Co ale vlastně dělá tuhle gurmánskou ingredienci tak zajímavou? Proč ji nacházíme v dezertech, popcornu, koblihách, kávových nápojích. 
Protože se slaný karamel vyrábí s máslem, smetanou a spoustou cukru, je to ideální příchuť pro mléčné výrobky. Když začala růst popularita slaných karamelových bonbonů, velice rychle se tahle příchuť dostala i k výrobcům zmrzliny. Ti jako první naskočili na tento nový trend. No a když něco chutná dobře ve zmzlině, tak to přece musí chutnat skvěle i v dalších podobách! Slaný karamel svou univerzálností a nekonečnou možností využití zůstává silným hráčem a jeho popularita neklesá ani po několika letech. My jsme taky nezůstali pozadu. 
První zemí, která přijala chuť slaného karamelu za svou se stala Amerika. Příchuť se objevovala nejdříve v obchodem s luxusním jídlem pro pravé gurmány a později se rozšířila i do běžných supermarketů a dalších známých řetězců. Přestože Američané tuhle chuť bezpochyby zpopularizovali, vynálezce musíme hledat jinde. Konkrétně v 60. letech 20. století ve Francii. Prvním člověkem, který přidal sůl do karamelu je údajně chocolatiér Henri Le Roux. Henri cukrařinu studoval ve Švýcarsku a po návratu do rodné Francie toužil po vlastní cukrárně. Ve snaze nabídnout svým zákazníkům něco nového a nečekaného, přišel se soleným karamelovým máslem s drcenými oříšky. To mělo takový úspěch, že za svoje kulinářské dílo dokonce dostal ocenění Nejlepší cukrovinky ve Francii v roce 1980.
Lidé obecně milují sladké a když je navíc podpořeno solí ve správném poměru, těžko byste našli chybu, která by se dala tého pochoutce vytknout. Mějte však na paměti, že soli stačí opravdu jen špetka!
 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account