Vánoční trhy plné českých chutí a vůní v historickém centru Prahy jsou osobitou oslavou největších křesťanských svátků a připomínkou nejen tradičních, ale také s nimi spojených novodobých zvyků a obyčejů. Letošní vánoční trhy budou tradičně probíhat na Staroměstském a Václavském náměstí a také na náměstí Republiky. V nádherné kulise historického centra díky výpravnému pojetí výzdoby z nich dělají každoročně jednu z nejnavštěvovanějších akcí, která svou nezapomenutelnou atmosférou a svým charakterem i pojetím národních tradic zároveň skvěle prezentuje i jméno hlavního města Prahy. Zmíněné Andělské vánoční trhy letos budou opět zahájeny rozsvícením vánočního stromku při audiovizuálním doprovodu andělské hudby Vadima Petrova, Krkonošské pohádky.
Vánoční strom se poprvé slavnostně rozsvítí v sobotu, 30. listopadu v 16:30 hodin na překrásnou titulní skladbu z Krkonošských pohádek, kterou ještě v roce 1973 složil náš geniální hudební skladatel světového formátu, pan Vadim Petrov. “Krkonoše patří k mému dětství a vztah k této nádherné části naší země a tamní vyprávění o spravedlivém Krakonošovi mě celoživotně naplnil láskou. Všechnu tuto lásku jsem mohl vtělit do hudby v Krkonošských pohádkách,” řekl na tiskové konferenci.
Poté se bude vánoční strom rozsvěcet v každou půlhodinu, a to po celou dobu trvání trhů, do 6. ledna 2020 (16:30, 17:30, 18:30, 19:30, 20:30 a 21:30 hodin). Střídat se bude s písní na melodii Somewhere in my memory od Johna Williamse. Animátoři vytvořili pro tyto melodie zcela nové animace rozsvěcení stromu.
Originální nádherné dekorace a pohádková výzdoba
Neopakovatelná, úžasná atmosféra historického Staroměstského náměstí je jedinečnou kulisou a rámcem nového konceptu dekorací, které jsou inspirovány tradičními vánočními a pohádkovými motivy. Desetitisíce světel a světýlek, originálně navržených a vyrobených ozdob a dekorací, velká vyhlídková terasa, interaktivní instalace a fotopointy, tradiční velký betlém, dětské koutky a v centru zdobený velký vánoční strom s pravidelnou audiovizuální světelnou a hudební show. Rozsah a množství dekorací a programů jsou v letošním roce takové, že pro jejich prohlídku vám jedna návštěva trhů nejspíše stačit nebude. Součástí inovací celkového vzhledu trhů je i kompletní nový redesign prodejních stánků v designu obkladů z přírodního dřeva.
Vánoční trhy plné českých chutí a vůní
V desítkách bohatě dekorovaných prodejních stánků si mohou návštěvníci vybírat z nepřeberného množství tradičních a vynikajících vánočních jídel, nápojů a specialit, dárků, ozdob a upomínkových předmětů. Vánoční trhy jsou doslova plné chutí a vůní, které dokreslují originální atmosféru a nabízejí pro každého možnost ochutnat tradiční horké, studené, sladké i slané vánoční speciality. V rámci podpory a prezentace tradičních českých produktů jsou v sortimentu preferovány a bohatě zastoupeny především produkty a suroviny s charakterem CZECH-MADE. V tomto trendu bude výběr sortimentu pokračovat i v následujícím období.
Přeji vám příjemné zážitky na Andělských vánočních trzích *heart*
Eva

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account