Zdravá svačinka – plněná žitná houska DZ Klatovy

Vytisknout recept
Září a s ním spojený začátek nového školního roku je pro každého jinak náročný. Děti se těší na nové zážitky a kamarády a rodiče organizují, jak všechno zvládnout. Jeden z důležitých úkolů pro rodiče je připravit dětem svačinu, která je nejen nasytí ale bude zároveň i velmi pestrá. Ideálním řešením je ovoce, zelenina a k tomu jednoduché ale vydatné tipy od Drůbežářského závodu Klatovy. Kombinace křupavého čerstvého pečiva, svěží zeleniny a Kuřecí prsní zauzené šunky nejvyšší jakosti krájené, která je oceněná značkou kvalitních potravin KLASA a certifikátem České cechovní normy nebo Kuřecího dětského junioru bez přidaných E, tak potěší nejen malého školáka, ale i teenagera a neodolají ani samotní rodiče.  
Od školáků a školaček se očekává, že budou pozorní a budou se soustředit na vyučování nebo přednášky, ale na to potřebují energii, kterou získají jen kvalitní a vydatnou svačinou. Proto přináší Drůbežářský závod Klatovy několik tipů, jak připravit takové dobroty a za pár minut. 
PLNĚNÁ ŽITNÁ HOUSKA 
Co budete potřebovat? 1 žitnou housku2 plátky Kuřecí prsní šunky nejvyšší jakosti krájené od Drůbežářského závodu Klatovy, libovolný druh salátu (řepové listy, polníček, špenát, římský salát), 1 šalotku, 2 lžíce tvarohové pomazánky nebo čerstvého sýru.
Příprava: Rozkrojte housku na dvě poloviny. Obě strany potřete tvarohovou pomazánkou nebo čerstvým sýrem. Na spodní část vložte trochu salátových listů, nakrájenou šalotku na kolečka, znovu listy salátu a přiklopte vrchním dílem housky. Nakonec přiklopte oba díly k sobě.
-- 
O společnosti Drůbežářský závod Klatovy a.s. Drůbežářský závod Klatovy a.s. je druhým největším zpracovatelem kuřecího masa a výrobcem uzenin z kuřecího masa v České republice. Měsíční produkce je v objemu 2 000 t kuřecího masa a 850 t masných výrobků. Česká kvalita našich potravin směle konkuruje potravinářským závodům v zemích EU. Společnost obchoduje s více než 3 000 odběrateli z tuzemska i zahraničí s výrobky vlastní produkce. Drůbežářský závod Klatovy a.s. také provozuje jídelnu Slávie na klatovském náměstí, kde si zákazníci mohou pochutnat na cenově dostupných pokrmech, především z kuřecího masa vlastní produkce. Vybrané produkty si dále mohou zákazníci zakoupit přímo ve dvou podnikových prodejnách v Klatovech. Drůbežářský závod Klatovy a.s. zaměstnává přibližně 800 lidí. Více informací naleznete na: http://www.dzklatovy.cz
1ks - Žitná houska
5dkg - Kuřecí prsní šunky nejvyšší jakosti krájené od Drůbežářského závodu Klatovy
40g - Libovolný druh salátu
1ks - Šalotka
2lžíce - Tvarohová pomazánka nebo čerství sýr
příprava - 2
vaření - 5
Kategorie Chuťovka
Uvařila ReceptyMonika

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account