Super zdravá, výživná a šťavnatá snídaně

Vytisknout recept
Kategorie Chuťovka
Čas přípravy 20 minutes
Uvařila JaroslavaFrančíková

Ingredience

 • 1 ks cukrový meloun
 • 2 lžíce chia semínek
 • 5 lžíce voda
 • 2 lžíce med
 • 1/4 hrnek rybíz
 • 1 ks banán
 • 1 ks nektarinka
 • 2 lžíce javorový sirup
 • 1 ks limetka - čťáva
 • 5 lžíce jogurt

Instrukce

 • Snídat či nesnídat.
  Tak toto téma jsem řešila více než dvacet let. Od doby středoškolského studia jsem zkrátka nesnídala. Každý den jsem vyrážela z domova bez jakékoliv dávky energie, bez jediného sousta, vždy jen s lahví bylinkového čaje. Tak nějak mi to vždy stačilo. Energie jsem měla vždy dostatek. Sama jsem se divila, kde se v mém drobném těle bere. Jsem lvice - znamení, které vždy vystihovalo mou povahu, charakter i vlastnosti. 
  Šelma, aby podala dobrý výkon, musí být hladová. To jsem si kdysi dávno někde přečetla a tím jsem se řídila. A ono to vycházelo. I zkoušky na univerzitě jsem zvládala mnohem lépe, než s plným žaludkem.
  Jak šel čas, energie se začala spotřebovávat rychleji a místo výkonu na plný plyn se začala dostavovat únava. A s ní i první zdravotní neduhy. A tak jsem se musela naučit snídat. Zdravě, výživně a plnohodnotně.
  Dnes je doba snídaně nejoblíbenější částí mého dne. Vždy se těším, co jednoduchého, rychlého, zdravého a bohatého na vitamíny, minerály a vlákninu si vyrobím. Své tělo zásobím do poslední buňky pořádnou dávkou zdraví.
  Jeden z tipů vám přináším pro inspiraci.
   
  Budete potřebovat:
  1 cukrový meloun
  Meloun opatrně překrojte a vydlabejte dužinu. Vložte ji stranou do misky. Vzniknou vám dvě mističky z melounu, které naplníte připravenou náplní.
  Na první misku si připravte:
  2 PL CHIA semínek5 PL studené vody2 PL medu5 PL jogurtu řeckého typu
  CHIA semínka nasypte do misky, zalijte vodou a vytvořte pudink. Semínka musí všechnu vodu nasát. Pak k nim přidejte jogurt s medem. Vznikne krásně jemná jogurtová směs, kterou si prozatím uložte do ledničky.
   
  Druhou misku připravíte:
  dužinu z 1/2 melounu1 banán1/4 hrnku rybízu1 nektarinušťávu z 1 limety2 PL javorového sirupu
  Dužinu nakrájejte na kostičky a vložte do mísy. Přidejte nakrájený banán a nektarinu. Zakápněte šťávou z limety. Oslaďte javorovým sirupem.
  Do jedné misky od melounu nalijte CHIA pudink s jogurtem a ozdobte pár kousky ovoce.
  Druhou misku naplňte ovocným salátem. Můžete ihned podávat.
   
  A jako bonus si udělejte ze zbytku melounové dužiny lahodné smoothie.
  Dužinu vložte do robotu. Přidejte k ní jakékoliv ovoce a nechte rozmixovat. Já s oblibou používám banán. Je plný vlákniny a SMOOTHIE dodává krémovou texturu a lahodně sladkou chuť.
  Dobrou chuť!
Tagy:

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account