Malinový dezert à la tiramisu

Vytisknout recept
1
Džem smíchejte s vodou a likérem, a pokud džem obsahuje semínka, přepasírujte je přes jemné sítko, abyste se jich zbavili. Semínka vyhoďte.
 
2
Na krém ve velké míse promíchejte mascarpone, 45 ml likéru a vanilkový extrakt. Smetanu vyšlehejte s moučkovým cukrem do měkkých špiček. Zhruba 1/4 šlehačky pro odlehčení vmíchejte do krému. Zbytek šlehačky opatrně překládáním zapracujte tak, abyste nepřišli o našlehaný objem.
 
 
3
Piškoty vyložte celé dno vhodné hranaté nádoby (přibližně o rozměrech 20 x 30 cm). V případě potřeby piškoty ostrým nožem rozkrojte tak, aby se do formy pohodlně vešly. Zalijte je polovinou malinové směsi, nechte krátce vsáknout a naneste polovinu krému a poctivě ho rozetřete až k okrajům. Rovnoměrně posypte zhruba 1/2 malin. Pak celý postup zopakujte a dezert zakončete úhlednou vrstvou zbylých malin. Volně zakryjte potravinářskou fólií a uložte alespoň na 4 hodiny do lednice.
 
4
Těsně před servírováním rozmixujte nebo v hmoždíři rozdrťte lyofilizované maliny na jemný prášek, přesypte přes jemné sítko k moučkovému cukru, promíchejte a použijte na poprášení dezertu. Ihned podávejte.
 
 
NĚCO NAVÍC
Místo malinového džemu můžete použít čerstvě připravené malinové pyré zbavené semínek (sladit můžete, ale nemusíte). V tom případě vynechte 15 ml vlažné vody na naředění. Cukrářské piškoty můžete použít kupované nebo domácí.

300g - malinový džem 1 sklenka
15ml - voda (vlažná)
45ml - ovocný likér (Chambord nebo jiný malinový likér)
36ks - piškoty 2 bal cukřářské (viz Něco navíc)
600g - maliny
ks - NA KRÉM Z MASCARPONE
750g - mascarpone
45ml - ovocný likér (Chambord nebo jiný malinový likér)
1lžička - vanilkový extrakt
400ml - smetana ke šlehání 33-40%
70g - moučkový cukr
ks - NA DOKONČENÍ
10g - maliny lyofilizované
30g - moučkový cukr
příprava - 10
vaření - 20
Kategorie Dezert
Uvařila LibušeStřebovská

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account