Hovězí maso na víně

Vytisknout recept

Ať už jste v kuchyni mistr nebo nováček tento recept Vás nadchne. Nejenom, že je jednoduchý, ale zároveň z levných a dostupných surovin. Na tento recept budete potřebovat hovězí maso, slaninu, kořenovou zeleninu, červené víno volila bych polosladké či sladké , aby omáčka nebyla moc výrazná), rozmarýn, tymián a bobkový list a protlak ( zeleninu a koření dávám dle chuti). Záleží pro kolik osob samozřejmě vaříte, ale já klasicky vařím 500 gramů hovězího masa na jednu láhev červeného vína.

Začnu tím, že si nakrájím hovězí maso a slaninu na kostičky a dám je opražit na pánev a když je maso opečené ze všech stran ( po 5 minutách) Dále si maso dám na jednu stranu hrnce a na druhou přidám kořenovou zeleninu také na kostičky. Zeleninu opékám odděleně od masa protože když je zelenina měkká, tak tyčovým mixérem jí rozmixuji. Když je z toho jedna tuhá kaše, tak to promíchám s masem a přidám lahev vína s protlakem, aby se to nepřipálilo (rychle). To promíchám a vařím s občasným mícháním na mírném ohni přibližně hodinu. Po hodině přidám koření (sůl, pepř, rozmarýn, tymián a bobkový list) a vařím další hodinu. Omáčka nepotřebuje žádné zahušťovadla ani jíšku, protože je hustá sama o sobě. Po dvou hodinách je maso měkké a omáčka je tímto připravena k servírování. Jako přílohu používám vždy rýži Parboiled.

Touto omáčkou potěšíte jakého-koli strávníka, jak malého tak i velkého. Rozhodně bych se nebála omáčku z červeného vína dát i dětem, protože víno je za dobu vaření dostatečně vyvařené a alkohol a víno samotné dítě v omáčce nepozná a nemá na dítě žádný vliv. Je samozřejmě možné udělat lehčí variaci pro děti a místo hovězího masa dát kuřecí nebo krůtí maso. Tato omáčka se hodí jak na sobotní oběd, tak i na zvláštní příležitosti jako jsou výročí, návštěvu přátel a rodiny nebo jen pro radost svému protějšku.

500 grks - maso
1 láhevks - červené víno
ks - kořenová zelenina
ks - rozmarýn
ks - tymián
ks - protlak
ks - sůl a pepř
příprava - 30 minut
vaření - 120
Kategorie Hlavní jídlo
Uvařila Dominika Šimonová

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account