Máte rádi dobrodružství a rádi cestujete? Jenže nevíte jak to udělat, když chcete procestovat Evropu a práce Vám to neumožňuje kvůli tomu, že máte málo dovolené? Mám pro Vás plán jak poznat za 1 týden 6 evropských hlavních měst.
 
Celý problém je v tom, že každý na dovolené za jeden den, který má naplánovaný, pozná město a pak už jenom sedí na hotelu nebo chodí po nákupech a utrácí. Pokud nejste milovníci exkurzí, nudných prohlídek, které stejně zapomenete, nebo jen máte sen mít v každém městě fotku jako já, tak tohle by Vám mohlo pomoci. Podstata toho všeho je ušetřit tím, že nebudete spát v hotelu, ale vyspíte se ve vlaku přes noc. Můj cíl je za 7 dní poznat Varšavu, Berlín, Amsterdam, Brusel, Londýn a Paříž.
 
V každém městě strávíme den. Dáme si příklad. Začátek výletu bude v pondělí večer. Pojedeme z Prahy a naše první zastávka bude Varšava. Doba jízdy vlakem je přibližně 8 hodin a 20 minut. Když večer vyrazíme z Prahy, tak celé úterý máme na poznávání Varšavy. Večer z úterý na středu by jsme strávili na cestě z Varšavy do Berlína ( doba jízdy vlakem cca 7 hodin). Ve středu se můžeme dojít podívat třeba na Berlínskou zeď nebo Braniborskou bránu, v Berlíně doporučuji ochutnat Bratwurst – je vynikající. Další noc by byla opět ve vlaku směr Amsterdam, kdy by jsme měli možnost se prospat na toto krásné město něco okolo 7 hodin. Po Amsterdamu jsou další zastávky Brusel a Londýn a Paříž. Přesun mezi jednotlivými městy je vždy cca 3 hodiny vlakem, takže se dá vše uzpůsobit tomu, kde preferujete strávit více času. Já osobně bych chtěla více času pro Londýn a pro Paříž nejenom kvůli památkám (Eiffelova věž nebo Big Ben), ale i kvůli obchodům, restauracím a samozřejmě musím mít čas na to si dát odpolední čaj s Královnou Elizabethou II… (vtip samozřejmě). Poslední zastávkou je tedy Paříž a z tohoto krásného města nás čeká dlouhá cesta do Prahy. Doba jízdy vlaku je 15 hodin, proto doporučuji s tímto časem počítat dopředu.

Na celý tento výlet Vám bude stačit 7 dní/ 6 nocí a budete mít k dispozici 46 hodin spánku ve vlaku. Podle mého názoru je to skvělý nápad pro ty, co za krátký čas chtějí stihnout více věcí. Pokud se Vám tento nápad líbí, tak se určitě ptáte, kolik takový týden bude stát ? Upřímně asi stejně jako týden v Bulharsku na pláži nebo týden v Itálii. Samotná cena jízdenek se pohybovala od 400 – 1500 Kč, čili hromadná cena jenom za dopravu činí 7000 Kč bez jídla, pití a nějakého „kapesného“. Osobně si myslím, že když si nepůjdete koupit kabelku od Lagerfelda nebo LV, tak by Vám mělo stačit na osobní potřeby 3- 4000 Kč. Což, když sečteme tak nám činí 11000 Kč za celý týden v 6 zemích. Tak co myslíte, začnete taky plánovat jako já nebo zvolíte klasiku ? Týden u moře s All-incl. nebo zábava a dobrodružství napříč Evropou ?

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account