Když chceš něčeho opravdu dosáhnout, začni se chovat tak, jako bys toho už dosahoval a nechtěl o to přijít.

Vizualizace je výborným nástrojem pro vnitřní zobrazení a vnější uskutečnění vašich cílů a představ. Úspěšní manažeři, podnikatelé ale i sportovci to ví a denně praktikují meditaci spojenou s vizualizací. Vizualizace se tedy provádí za účelem toho, aby se vám splnilo to, po čem toužíte, co si přejete, ať se to týká zdraví, vztahů nebo třeba financí. Takto vytvořené obrazy pro vás představují takový hnací motor pro uskutečňování vašich dalších činů a rozhodnutí. Někomu se vizualizovaná přání zhmotní, splní, chcete-li, dříve, někomu později. Záleží na mnoha okolnostech, zejména na tom, jak často se vizualizace provádí, ale i jak moc si přejete vámi vizualizovanou situaci uskutečnit a jako moc věříte v to, že se vám to splní. Pokud si představujete něco, v co nevěříte, že by se vám mohlo přihodit nebo co byste mohli získat, tak v tomto případě je vizualizace naprosto zbytečná a budete dál žít jen ve snech. Ale pokud jste pevně rozhodnuti si myšlenku zhmotnit, převést ze snů do reality, jste přesvědčeni o tom, že je to na cestě, budete to skutečně zažívat a mít.
Vždy je třeba si vizualizovanou situaci představovat tak, jakože se to už stalo, jakože jste to už získali. Vcítit se do té situace, jako že už to máte, že v tom žijete. Prostě při tom cvičení, při vizualizaci, je potřeba cítit se tak, jak byste se cítili, kdyby vaše přání už bylo splněno. Je ale nutná vytrvalost a nevdávat se – cvičit, vizualizovat a být trpělivý.

Protože jak myslíš, tím se stáváš.

 

1.   pochopení: Co je důležité

Na co se soustředíme, to roste. Naše myšlenka je jako semínko. Naše soustředění je jako úrodná půda. Čas je jako vláha. Čím déle se na něco soustředíme, čím déle tomu věříme, tím spíše to vyroste. Bez ohledu na to, co to je. Takovou moc má myšlenka. Respektive my.

Jedině my rozhodujeme o tom, co je pro nás důležité. Na mozek denně útočí statisíce podnětů. On dokáže přijmout a vyhodnotit asi 25 000 myšlenek. Každou by mohl dál rozvíjet, jakékoli se podržet. Ale čeká na nás, kterou si vybereme.

2.   pochopení: To je Tvoje cesta

Málokdy rozumíme obrazům svých snů. Například padáme. Topíme se. Protože jde o symboly. Obraz je víc než tisíc slov. Utkví nám. Mnohdy se s úlekem probudíme a v té chvíli ani neumíme převyprávět, co se nám vlastně stalo. Ale máme určitý pocit. A ten nás pak během dne ovlivňuje. Protože pocity vytvářejí myšlenky, myšlenky vedou k činům a z činů plynou výsledky.

Proto nikdy nepodceňujme sny. Zvykli jsme si svému podvědomí říkat intuice. Je to ten hlas, který nám slabě během dne mluví do našeho vědomí. Jsou to emoce, které ovlivňují každé naše rozhodnutí (učiněné fyzickým vědomím, rozumem). Je to – mysticky řečeno – naše duše, která ví, kudy jít za svými sny.

3.   pochopení: Co umí trvalá vize

Emil Zátopek říkal: „Nelze porazit člověka, který se nikdy nevzdá.“

Nemluvím o víře. Mluvím o přesvědčení. O utkvělé představě, která se stává životní vizí. Funguje jako magnet. Přitahuje změnu.

Mozek totiž nerozlišuje mezi skutečností a představou. Pro mozek je obojí stejně reálné. Jestliže si nyní, na sklonku zimy, opravdu hluboce představíme sami sebe na teplé pláži, jsme schopni navnímat horké slunce, zpěv tropického ptactva, zdravý přímořský vzduch, sůl v ústech, hluk příboje, rozrážejícího se o kamenný útes, ucítit na svých bosých kotnících zpěněné vlny i horký povrchní nebo naopak chladivý hluboký písek.

Díky této pouhé představě jsme schopni změnit své pocity. Být najednou klidní, vyrovnaní, naplnění. Zkrátka: Jak myslíme, je. A je, jak myslíme.

Vizualizace opravdu není zázrak. Je to ustavičná cesta za tím, čemu dáme a nepřestaneme dávat prioritu. I cestovatelce Katce pomohl vesmír. Ne snad tím, že by jí sám splnil sen a jednoho dne v poštovní schránce nalezla letenky i poukázky do hotelů. Ale tím, že ji, tak jako každého z nás, stvořil tak, abychom si pro jakýkoli sen postupně došli. Pokud ho ovšem za důležitý opravdu považujeme.
  
https://www.utecha.cz/vizualizace/
Zdroj obrázků: bing.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account