Hledáte práci, ke budete mít zodpovědnost, rozhodovat, řídit, povedete tým lidí a uvidíte výsledky své práce každý den. Nemůžete se dočkat na delegování, vedení porad nebo aspoň hlasování o změnách ve firmě. Těšíte se, jak budete před ostatními prezentovat své nápady, jak bude tým uznale pokyvovat na souhlas a tvářit jako by chtěli říct: “Přesně tohle jsme potřebovali, dokonalé!”
Protože děláme hodně výběrů asistentek, setkáváme se s množstvím nových lidí. Jsou to často mladí a odhodlaní talenti vyčnívající z řad vrstevníků. Jdou si za svým, chtějí velké věci, protože mají velké vize. Přesně na tento typ lidí platí jedno slovo. Je silné jako zaříkávadlo, mocné kouzlo odzbrojující většinu z nich. Zodpovědnost. Zatváří se nejistě, uhnou pohledem. Někteří si dokonce poposednou. Když si chtějí vrátit kuráž, ptají se, kdy bude postup na vyšší pozice, přidání na platu. Další zmrazení přijde v podobě druhého zaklínadla. Čas. Bude to trvat.
Dnešní mladí, kteří startují své kariéry, chtějí rychle dosáhnout výsledku. Je to takzvaná generace Y a Z. Měli celé mládí všechno, co chtěli a ideálně hned. Často nemuseli moc pracovat, aby dosáhli velkého výsledku. Podpora přicházela ze všech stran, mnoho věcí v životě se stalo samozřejmostí. Chtějí všechno, nechtějí však nabídnout to jediné, co mají. Zodpovědnost, že udělají to nejlepší, že když se něco nevydaří, přihlásí se, přiznají, že to nezvládli. Nejsou ochotni dát ani čas, čekat pár let, než se dostanou na vysněnou pozici, než naberou zkušenosti. Chtějí to totiž hned.

Jak to tedy chápat?

V nej Asistentce hledáme právě ty světlé výjimky. Osobnosti, které nesnesou sezení na místě a čekání, co bude. Ty, kdo se hned neptají na výši platu, na benefity, které od klientů dostanou. Správné otázky jsou směrem k vizi firmy, jejímu poslání, k týmu, který je čeká, kdo je bude vést, co se mohou naučit. Počet týdnů dovolené přece nehraje roli, když dělají práci, které je baví. Není důležité, jestli dostanou o tisícovku méně nebo více, když je v sázce spolupráce s lidmi, kteří něco dokázali, něco umí a mohou jim to předat. Krátkodobý zisk v podobě stravenek nechejte stranou, hledejte dlouhodobou hodnotu jako jsou informace, zkušenosti, budování svého jména pro další pozice a další firmy.
To je, oč u nás a pro nás běží…

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account