Zkušenosti s poporodními depresemi a návrat k radosti.

Taky se kolem vás s příchodem mateřství roztrhl pytel s radami a návody? Najednou se každý vyjadřuje k tomu, jak tedy “mámovat” a má k tomu pádné důvody, protože už přece lekcí mámování zdárně (či nezdárně) prošel?

No řeknu vám, když já jsem se stala mámou…vlastně ne, ještě něž přišel čáp, nestačila jsem se divit. Každý je expertem na porody, kojení, výchovu dětí, stravu atd. No a jelikož je každý expertem, každý vám taky dodá xy různých rad ohledně těchto témat.

Hlava se mi točila kolem. Nebyla jsem vůbec schopná se v tom zorientovat.
Věřím, že i vám se z těch rozdílných rad mohlo dělat šoufl. Jenže já byla zvyklá poslouchat rodiče. Naslouchat učitelům či jiným autoritám. A tak jsem taky po tom zdárném přečtení 2 čárek na testu naslouchala, četla, poslouchala. Byl to pěknej guláš.

Po porodu se z toho guláše udělala mašírka a já fakt nevěděla co, jak, kdy, proč.
A postupně jsem se začala v tom celým guláši rad, tipů, sdílení a příběhů hledat. Musím s radostí říct, že jsem se našla. Ale nebylo to zadara. A jelikož ráda píšu a ráda píšu o životě, napsala jsem o životě v mateřství tři eBooky. Nejsou to rady. Taky nemám patent na “mámování”. Ani na život. Ale je to spíš pár tipů, jak se v tom guláši neztratit, nebo dokonce třeba najít.

Jeden eBook se týká právě toho celýho prokletí, které na nás svalí okolí. Na všechny ty řeči, kterým uvěříme a přestaneme slyšet svůj vnitřní hlas a tu naší pravdu. EBook se jmenuje ZAČAROVANÉ MATEŘSTVÍ aneb 6 prokletí, kterými si z mateřství děláme galeje.
Druhý eBook je už rozsáhlejší. Najdete v něm tipy jak se najít v mateřské roli, jak se nezbláznit a nedejbože si to začít užívat naplno. Protože život máme jen jeden a to že se nám narodily ty nejkrásnější a nejúžasnější bytosti na světě, ještě neznamená, že se odsunem na další kolej. Takže moje zkušenosti, cesta od poporodních depresí až do bodu spokojenosti a nejen párdenní, je sepsána v eBooku NÁVRAT K SOBĚ aneb 7 tipů jak být spokojená i po porodu.

A jelikož často v té každodenní rutině zapomínáme na své drahé polovičky, jelikož nám docházej občas nápady a energie, sepsala jsem i další eBook, který se věnuje právě manželskýmu svazku a jeho výživě. je mi jasný, že do toho všeho co máte na bedrech nechcete další nálož. A tak jsem eBook doplnila hravými kartami, Hrou na Pecky, která by the way začne krůček po krůčku ten váš vztah zlepšovat. Ani si toho nevšimnete. Ani nemrknete. Není to bez práce. Ale je to práce hravá. EBook se jmenuje Jak rozehrát partnerství a Hra na pecky aneb peckové partnerství.

Tyhle témata mě momentálně hodně zajímají a tak čtu a sonduju kde můžu. Stala jsem se lektorkou jógy, neustále zkoumám na vlastní kůži a vědomě jaký vliv má na mě a moje nálady, myšlenky, strava, pohyb, rozdílné aktivity. Jak na sobě pracovat, růst a vyvíjet se bez bolesti a strastí. A o tom všem se s vámi ráda podělím. Ale sama nesnáším rady. Takže spíš sdílím své osobní příběhy, upřímně, autenticky. Nabízím inspiraci a pár tipů.

Přeju si totiž, přeju nám ženám, aby mateřství a ženství celkově, bylo přínosným obdobím života. Přeju nám nacházet se v každém dni a růst bezbolestně a s radostí. A tak sdílím radost do každého dne.
Mějte se báječně a užívejte života.
S láskou
Martina
www.playeveryday.cz

Zdroj foto:Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account