Každý si tím prošel, děláte blog post sociální síť nebo web, text dáte dohromady, ale potřebujete fotky.
A hle, co s tím.
Takže otevřete google, dáte obrázky a vyhledáváte, aneb co je na googlu je pro všechny.
Tak teď se zastavme, plácáte si na čelo, že to přeci nemůžete, že fotky na googlu nejsou všech. Možná vás to překvapí, ale stále se to děje.
Neuplyne měsíc kdy narazím na facebooku, nebo i jinde na fotky mého fotografa. Samozřejmě je užívají bez povolení.
Na co si dát pozor při užívání free foto bank: podívejte se na podmínky užití, kde, kdy a jak můžete použít fotografie zdarma. Někdy free fotobanky nedovolují komerční užití a někdy vyžadují označit autora nebo fotobanku.
Takže z googlu ne, kde tedy.
Pokud nemáte kapacitu, je jedno jestli finanční, časovou nebo kreativní, na to si fotky vyfotit sami, tak máte překvapivě dost možností jak to vyřešit jinak.
Oslovit fotografa
Na googlu nebo na soc. sítích jste viděli super fotku, napíšete fotografovi, zda jí můžete užit s tím že ho označíte nebo přidáte odkaz na web. Věřím, že mnoho fotografů vám svolení dá, všichni jsme rádi za reklamu zdarma.
Freepik.com
Můj nejoblíbenější web pro fotky nebo grafiku zdarma. Protože si chci život usnadnit najdete tam i mnoho šablon na letáky a různé materiály. Při stažení si stáhnete i licenci, ve většině případů chtějí zmínit jméno autora a že to je z freepiku. Je tu velký výběr, jen si dávejte pozor občas vás to hodí na shutterstock.
Pixabay.com
Také pěkný výběr fotek, najdete tu mnoho landscape a lifestyle fotek. Jednoduché vyhledávání, můžete proklikávat skrz kategorie. Za mě je mnohem přehlednější než freepik.com
Canva.com
Pokud už něco vytváříte v canvě, tak můžete využít i jejich free fotobanku. Kvalita fotek na canvě se mi zdá více konzistentní než na freepiku. Jen pozor, když pracujete v canvě některé obrázky i grafika jsou placené. Chce si to jen pohlídat, kam klikáte.
Gratisography.com
I pro komerční užití nabízí zdarma fotky tahle fotobanka. Najdete zde hodně vystajlované fotky i kompozity. Myslím, že v čechách to není zas tak známá fotobanka, tak by se vám nemuselo stát, že fotku bude mít i někdo jiný.
Pexels.com
Povedená fotobanka, která nabízí fotky pro soukromé užití zdarma. U některých fotek se může stát, že budou zdarma i pro komerční užití.
Zde seznam dalších free fotobank:
unsplash.com
stocksnap.io
burst.shopify.com
www.freeimages.co.uk
makerbook.net
kaboompics.com
isorepublic.com
negativespace.co
Určitě najdete mnoho a mnoho pěkných stránek s fotkami zdarma. Fotobanky nám hodně usnadňují práci, a jako blogeři nebo správci sociálních sítí menších firem si můžeme dovolit fotky stahovat.
Pokud se, ale chcete posunout a vyčnívat z davu měli bychom si fotky vyfotit sami nebo si je nechat nafotit profesionálem. Protože se vám pak nestane, že konkurenční firma má ty samé fotky jako máte vy.
Fotíte si sami nebo hledáte na fotobankách?
Já když nemám čas tak pro své malé projekty hledám ve free bankách.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account