V poslední době se ke mně dostává hodně situací na toto téma. Lidé nevolí. Jako kdyby neměli na vybranou, což není pravda.

  • Nevolí si, aby se cítili lépe.
  • Nevolí si, aby byli pro sebe na prvním místě.
  • Nevolí si, aby se za sebe postavili.
  • Nevolí si, aby řekli nahlas, co cítí nebo co chtějí…

Nejhorší je, že se potom diví? Ale čemu se vlastně diví, když jsou v situaci, kdy se cítí špatně, ale zvolí si dál se cítit špatně, místo, aby pro to něco udělali? Nezvolí si sebe na prvním místě, raději jdou a udělají něco jiného. Potom říkají, že si nemohli vybrat, že museli…

Volba je tu pro každého

Nesmíme na to zapomínat. Přímo urputně bychom se měli snažit na to nezapomínat. Ano, jsou věci, které se udělat musí, ale můžete si zvolit, jak se u nich budete cítit. Jsou věci, ze kterých nemáte radost, ale můžete si zvolit, že si v tom radost najdete. Jsou situace, kdy musíte udělat něco pro druhé, ale jsou situace, kdy ne.

Když se na to podíváme, tak stejně byla volba provedena, jen říkáme, že jsme ji neměli. Retrospektivně je ale krásně vidět, že tuto možnost máme vždy. Měli bychom se víc snažit rozhodovat o svém životě lépe. Volit si to lepší. Nebo jak krásně říká můj manžel:

„Přece si to nebudu dělat blbý.“

Nedělejte si to blbý, čas letí! 

Volte.

  • Volte si vědomě své lepší pocity.
  • Volte si vědomě, že se budete sami o sebe starat.
  • Volte vědomě, že některé věci se udělat nemusí a už vůbec se některé věci nemusí udělat pro některé lidi…

Čas totiž běží. Pokud nezačnete volit, tak i kdybyste v srdci měli touhu po lepším životě, za rok nebo za dva, nebo možná za delší dobu se ohlédnete a… Nebude tam nic nového a už vůbec nic z toho, po čem toužíte. A to všechno jenom kvůli tomu, že jste zapomněli, že máte svobodnou vůli a vždy je z čeho si vybírat. Třeba zrovna lepší pocit můžete zvolit vždy. Na všem je něco dobrého – hledejte to a za rok, za dva se ohlédnete a budete mít lepší život. 

Pokud si chcete svůj život lépe přát a lépe se naučit volit, pak i v tomto Vám pomůže můj ebook Umění si přát >>. Je nový, je vylepšení, je doplněný. Pokud máte v mysli stále to, po čem toužíte, volby jsou pak snadnější, protože víte, proč vše děláte. A víte to jasně. 

Vaše Lenka

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account