Slíbila jsem, že budu průběžně informovat, jak se vyvíjí můj projekt – Kancelář snů. A protože sliby se mají plnit nejen o Vánocích, je na čase referovat o vývoji situace. Zásadní novinkou je, že portál již skutečně spatřil světlo světa, resp. internetu na www.kancelarsnu.cz. Výsledek vypadá tak, jako by vše proběhlo zcela hladce a to je fajn.

Ale jaká je realita?

Boj s časem a trpělivostí:

Aby bylo při realizaci co nejméně problémů a vše běželo rychle, snažila jsem se o důkladnou přípravu. Ale s takovým projektem je to jako když se chystáte s malým dítětem k prohlídce u doktora. I když se snažíte předem vše připravit a načasovat, najednou se vyskytnou okolnosti, které jste fakt nečekala. I přes časovou rezervu, kterou jste si ještě vyhradila, prostě jako vždy spěcháte na poslední chvíli s vyplazeným jazykem na autobus nebo jedete autem, ale stejně se zpožděním. Prostě zatínáte zuby a máte dojem, že všichni dojednané termíny bojkotují a mají na vše neomezené množství času.

Nic nejde tak jak si naplánujete:

Další zajímavostí podobných projektů je, že věci, které jste předpokládali jako nejnáročnější (např. výběr redakčního systému či programování), se řeší téměř samy a nemáte s nimi starosti. Naopak zcela standardní drobnosti vám zkomplikují život a do jejich řešení musíte zapojit několik lidí (jako třeba redakční e-mail, který odmítá fungovat).

Zase být holka pro všechno:

Musíte se naučit dělat věci, které jste měli v plánu, že zajistí někdo jiný. Prostě najednou nenajdete finančně dostupného odborníka na určitý úkol a vy ho ke správnému rozjezdu nutně potřebujete. Máte 3 možnosti. Buď sehnat více peněz a odborník se najde raz dva. Nejsou-li peníze, pak buď počkáte, až bude ten finančně akceptovatelný mít pro váš projekt čas, ale to vám naruší efektivní rozjezd projektu. No a tak i mě zbylo poslední možné řešení – obětovat „neexistující“ volný čas a zkusit to sama. Efekt jistě nebude takový jako od zkušeného specialisty, ale někdy je to pořád lepší než čekat a nedělat nic.

A když tím vším nakonec projdete, nebudete samou nedočkavostí a nervozitou pomalu spát, jestli se to bude potenciálním uživatelům a klientům vůbec líbit. Ale mohu vás uklidnit – vždycky je někde na světě spousta lidí, kterým se bude líbit, ať uděláte cokoli. Jen je najít. Pro začátek je to rodina, přátelé… nebo spřízněné duše na Žena s.r.o.?

Každopádně to byl jeden z mých snů a jsem šťastná, že jsem si ho splnila.
Jak se vám líbí výsledek? 🙂

Zdroj foto: Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account