86

Dámy a pánové, ráda bych rozbila pár mýtů o psycholozích a psycholožkách. Věnováno všem mým kolegům a kolegyním, kteří také čelí takovým vážným a nechutným obviněním zhruba třikrát až pětkrát denně.
………………………………………………………………………..

(I) Psycholog je jen člověk.

 To určitě. Jo, míváme o tom často sny. Ale přiznejme si…Neznáme na vlastní kůži problémy běžných lidí. Pouze teorii z knih a přenesené zkušenosti druhých nás činí věštci s lidskou tváří. Taky, copak by člověk unesl všechny ty strasti druhých, byl schopen jim pomoci a ještě se z toho sám….nesložil? Pche.
 
       2. Druhým nevidíme do hlavy.
To ne. My jim vidíme až do samotné duše. Tu vidíme taky. A lež? Tak tu vycejtíme ještě o pět vteřin před tím, než si myslíte, že vás napadla.
 
      3. Psychologové také pláčou.
Cože? Takovej projev slabosti? To je rezervováno našim pacientům. Teda klientům, vlastně…klientům. Kapesníky mimo své terapeutické místnosti vůbec nevedeme! Jsme čistí.
 
      4. (I) Psycholog může mít neuspokojivé partnerské vztahy.
Tenhle mýtus mě baví nejvíc. Nemožné, jelikož vždy postupujeme podle pyramidy potřeb pana Maslowa – a dokud protějšek nesplňuje na škále 0 až 10 alespoň stupeň 9,99 ve všech patrech pyramidy, vůbec se s ním ani nebavíme. Pokud se protějšek pohybuje v pásmu nad 8 bodů ve všech úrovních, zbystříme a sérií následných nenápadných otázek testujeme statistickou pravděpodobnost možné vzájemné korelace. Dbáme i na statistické odchylky, což ošetřujeme deviačním koeficientem. Takže povolené chyby se můžeme dopustit s pravděpodobností 0,0000001. Jo, na nás si nepřijdete.
 
     5. (I) Psychologové jsou nevěrní.
Viz předchozí bod. Máme dokonalé vztahy, takže něco jako nevěra nepadá vůbec v úvahu ani.  Navíc – proč bychom to dělali? My si na rozdíl od ostatní části populace umíme přesně najít, co a kdy a kde a proč nám chybí, krásně si to zanalyzujeme, uvědomíme a následně s tím pracujeme, samozřejmě konstruktivně a vždy velice přímo a citlivě v ladné spolupráci s partnerem.
 
      6. Psycholog neumí číst myšlenky.
Víme, že si myslíte přávě tohle……….(padoušský smích….).
 
      7. Psycholog potřebuje občas také pomoci, když si neví rady s řešením nějakého problému.
Tak už samotná tato věta je nonsens, že. Oxymorón v podobě zoufalého psychoga a navíc ještě s problémy? Máme na to přeci školu, šmarjá! Díky studiu jsme připraveni na vše, umíme se vyrovnat se stresem, hormonální nerovnováhou, politickou situací i vyšší procentem alkoholu v krvi, abyste věděli! Problémy nevedeme, škodí to principům psychohygieny, kterou nadevše ctíme!
     
      8. Psycholog nemusí mít vždy nutně brýle.
??? Už jste někdy viděli, aby SERIÓZNÍ, podotýkám SERIÓZNÍ psycholog, neměl brejle tlustý aspoň na tři dioptrie??? Jako, bez toho bychom si u psychologického testování ani neškrtli. Brejle jsou nezbytnou pomůckou při budování respektu, to ví každý! A když už nemáme zrovna to štěstí a vidíme bez skel, tak kouříme aspoň doutníky, proboha!
 
      9. (I) Mistr psycholog se občas…může rozčílit.
Jste se sakra zbláznili, ne??? Jako…vyrovnanost a psychickou stabilitu máme snad krucinál v popisu práce! Jsme se tak už narodili! Náš život je spořádaný a racionálně vedený, tak na mě nechoďte s takovejma kravinama, jo? 
 

zrzka-drzka.com *heart*

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account