„K čemu je litovat něčeho, co už stejně nelze odestát?“
Ulrike Hartmannová se krátce po válce, v září roku 1949, vydává vlakem do švédského horského městečka Krokom. Má k tomu dva důvody. Tím prvním je, že je vyhozena z místa služebné u jedné bohaté paničky poté, co se sousedé dopídí, že je Ulrike Němka, druhým důvodem je hledání odpovědí, které se týkají jejího tragicky zesnulého milence. Do Švédska odjíždí v ukradeném kabátě a při sobě má to nejdůležitější – svazek dopisů, které napsala jistá Elsa Petterssonová jejímu snoubenci Hansimu. Hansi údajně za války dezertoval a zemřel. Okolnosti jsou však více než podivné. Uli se sžírá otázkami, které jí nedají spát. Jaký mezi sebou měli vztah? Jaká tajemství před ní Hansi skrýval?
Uli se i ve Švédsku setkává se silnou arogancí vůči své osobě, zjišťuje, že ani tady nebude pro ni, jako pro Němku, lehké najít zaměstnání natož přátelé. Záhadnou Elsu nakonec najde. Pracuje jako prodavačka v místním venkovském obchodě se smíšeným zbožím. Elsa se také velice trápí. Každou minutu svého současného života řeší dilema, jak se vypořádat s tíživým tajemstvím, které ohrožuje celou její budoucí existenci. Právě Elsino tajemství nečekaně tyto dvě mladé dámy spojí na život a na smrt.
Vlastní pocit z četby: Začátek knihy byl velice poutavý, do příběhu jsem se zcela ponořila. Druhá polovina knihy se však neuvěřitelně táhla. Konec byl překvapivý, avšak naivní, až těžko uvěřitelný. Kniha však rozhodně nebyla špatná, jako pohodovka do vlaku ideální.
Technické poznámky: Kniha byla vydána v roce 2019 nakladatelstvím Motto. Celkem má 264 stran. Autorkou je Elin Oloffson. Z originálu přeložila Ina Leckie. ISBN
978-80-267-1583-2.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account