Pokud pracujete na volné noze, tak už to asi dávno víte. Že slovo dovolená je termín jak z fantasy románu. Sice máte svůj klid, můžete si kdykoli cokoli vyřídit, nemusíte zrovna v deset hodin dopoledne sesmolit pět pracovních mailů a do deseti minut přinést vytištěnou prezentaci šéfovi na stůl, ale také to znamená, že můžete pracovat i večer či v neděli ráno a také to děláte.
Trend pracovat kdykoli odkudkoli ovšem není jen záležitostí těch, co jsou na volné nouze. Firmy s už všímají toho, že bič na zaměstnanci není tolik produktivní, jak se původně myslelo, a že je lepší nechat člověka pracovat podle jeho tempa, hlavně když odevzdá úkol. Koneckonců současná pandemie ukázala, jak home office docela dobře funguje.
Samozřejmě, že jsou stále zaměstnání, kam musíte dojít, přes Skype nikomu účes neuděláte. Ale i tak si myslím, že lidí, co datlují něco do počítače, je stále více a zaměstnavatelé pak stojí před volbou, jestli svého zaměstnance mít pěkně v kanceláři pod dohledem, anebo ho nechat vyletět z hnízda s tím, že se ušetří za náklady, prostory, topení, uklízečku, atd.
Jenže když vás zaměstnavatel nechá pracovat z domova, znamená to, že už nemá cenu před ním mávat papírkem od doktorka, prostě si k lékaři zajdete a práci uděláte, až se vrátíte.
Můžete klidně pracovat z pláže (i když z pláže se pracuje špatně a neužijete si ani dovolenou). Ale otázka je, jestli v budoucnu pojem dovolená bude vůbec existovat i pro zaměstnané lidi.
Většina dnešních zaměstnání se neobejde bez mailové korespondence a tu si můžete vyřídit klidně i při snídaně, a až přijdete do práce, máte už čtvrtinu práce hotovou. Výborná věc ten internet, který je prostě všude. Ale….ale znamená to, že se v klidu nenasnídáte, znamená to, že dost možná budete na pracovní maily odpovídat v deset večer. A ano, i během dovolených.
Neznám už moc lidí, co by na týden vypnuli notebook a odjeli jen s knihou k moři.
I když si člověk může libovat, jak si hezky pracuje v kavárně, lážo plážo popíjí kávu a jen si tak v klidu smolí pracovní email, jednu věc možná přehlédl: pryč jsou ty doby, kdy člověk v pátek ve tři hodiny vypnul počítač a na email odpověděl až v pondělí v sedm ráno

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account