Podle Organizace spojených národů patří právo na internet mezi základní lidská práva. Vyplývá to ze zprávy Rady pro lidská práva, kterou OSN projednávala na svém 17. sezení v červnu 2011. Jedinečná podstata internetu nejenže umožňuje každému uplaťňovat právo na svobodu mínění a slova, ale také mnoho dalších práv a přispívá k pokrioku společnosti jako celku, píše se ve zprávě OSN. Zatímco vlády některých států přístup k internetu omezují a regulují, jinde mají zákony, které připojení k internetu zaručují.
 
První zemí, která uzákonila právo na internet, je Estonsko. Parlament zde schválil telekomunikační zákon už v roce 2000. Mezi další internetová prvenství Estonska patří první místo první volební elektronické hlasování na světě při komunálních volbách v roce 2005. O dva roky později mohli obyvatelé Estonska hlasovat přes internet i v parlamentních volbách.
Další zemí, kde je je právo na internet dáno zákonem, je Finsko. Platí tam novela zákona o komunikačním trhu, která všem dokonce garantuje minimální připojení jede megabit za sekundu.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account