Tak tu máme nový týden a nový měsíc. Únor sice nemá tolik dnů, přesto toho nabízí hodně.

    14. února je Valentýn – to už dnes asi ví každý.
    Stejný termín však letos připadá také na masopust – začíná tradiční postní doba, která končí až na Velikonoce, až na svátky jara.
    Pokud se podíváme dál než za křesťanské tradice, přijdeme na to, že hned 16. února začíná čínský nový rok (dle Slunce už dokonce začal). Podle Číňanů máme před sebou rok psa, rok zásadních změň, kdy je nám dopřáno změnit i své životní zvyklosti, ozdravit svůj životní styl.

 
ÚNOR: VÝZVA PRO DETOX, KRÁSU, ZDRAVÍ A HUBNUTÍ

PRINCIP 4x4x4

Jsou dané 4 oblasti a každá oblast definuje 4 úkoly.

Vyberte si z každé oblasti 1 úkol, tzn. celkem 4 úkoly.

Každý z vybraných úkolů realizujte alespoň 1x týdně, tzn. 4x za měsíc (ideálně).
 
I. ZDRAVÁ STRAVA
I.a/ Zařadím do jídelníčku semínka. Může jít o jakákoliv semínka, ať již z těch tradičních jako jsou lněná, dýňová, slunečnicová, nebo z těch tradičních méně – například konopná semínka nebo exotická semínka chia.
I.b/ Zaměřím se na chlorofyl. Chlorofyl v sobě koncentruje energii slunečního záření. Mj. podporuje krvetvorbu a má protizánětlivé vlastnosti. Více jsme se chlorofylu věnovali tady.
I.c/ Nechám své ledviny pracovat naplno. Dle východního pojetí je únor měsícem ledvin. Měli bychom se proto zaměřit na ledviny a dopřát jim vše, co podpoří jejich správné fungování. Naopak bychom je zbytečně neměli zatěžovat, například nadbytkem soli, cukru nebo kofeinu – a také alkoholu, ale to už je další úkol… Pokud vás zajímá komplexní očista ledvin – tady se dozvíte víc.
I.d/ Přestanu pít, vyloučím nebo alespoň omezím alkohol.
 
II. POHYB
II.a/ Zajdu na procházku. Počasí – nepočasí, čas na procházku je vždycky, i v únoru.
II.b/ Vyzkouším hot jógu. Hot jóga totiž skutečně zahřeje a to se v hluboké zimě a únorových dnech hotí. Teplo navíc prospěje také ledvinám.
II.c/ Najdu si sparing partnera. Ve dvou se to totiž lépe táhne. A když už je v únoru ten Valentýn…
II.d/ Osvojím si něco z východního učení. Může to být třeba ona hot jóga – anebo třeba tao cvičení.
A ještě jeden tip na zimní sport navíc:
 
III. WELLNESS
III.a/ Dopřeju si reflexní masáž. Je to příjemný způsob, jak namasírovat celé tělo. Plosky nohou totiž reflexně celé tělo odrážejí, dokonce i vnitřní orgány, dokonce i zmiňované ledviny. Prostřednictvím reflexní masáže tak promasírujete a podpoříte i ledviny, únor je přece měsícem ledvin!
III.b/ Zahřeju své ledviny, tedy bederní oblast.
III.c/ Vyzkouším konečně očistu jazyka. Očista jazyka je velmi jednoduchá metoda, která však slibuje mnohonásobné účinky. Je to jistě jedna z těch nejjednodušších metod detoxikace organismu, ale stojí za vyzkoušení.
III.d/ Budu se více řídit biorytmy přírody, i při hubnutí. Už máme za sebou krvavý modrý superměsíc – a když se takto díváme, co všechno dokáže příroda, stojí za zamyšlení to, co všechno dokáže příroda a našim tělem.
 
IV. POHODA
IV.a/ Udělám si radost – něčím dobrým, něčím krásným nebo něčím veselým. Co přesně to bude? To už necháváme na vás, však vy něco vymyslíte! Fantazii a kreativitě můžete dát prostor i v dalším úkolu.
IV.b/ Dám prostor své kreativitě. Budu třeba malovat nebo kreslit.
IV.c/ Budu se víc věnovat hudbě, aktivně či pasivně. Co to vůbec je hudba? Hudba je fenomén. Má významnou společenskou a duchovní funkci (jen si vzpomeňte třeba na významné události, které se bez hudby neobejdou – svatba, korunovace aj.). Hudba umí povzbudit a podpořit, hodí se při sportu, ale naopak i při relaxaci a zklidnění. Hudba toho umí hodně, využijte toho.
IV.d/ Nenechám se ovládat nezdravými chutěmi. Přijdu na to, jak nezdravé chutě přelstít. Jistě vám v tom pomůže i náš návod, jak přelstít nezdravé chutě.
Tedy vzhůru do února, vzhůru do únorové výzvy, do toho, milé ženy!*enzo*

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account