Zdroj na cokoliv – jak si udělat radost, jak si zvýšit pozitivní myšlení, jak získat zpátky svou energii nebo motivaci. Je to jedno, který právě potřebujete, hledáte nebo máte. Důležité je hlavně ho získat.

Bez energie, bez radosti, bez pozitivity uvnitř se na svět díváme přes šedý, negativní filtr, který může být den za dnem silnější a silnější. Proto je pro Vás moc důležité, abyste našli svoje zdroje a mohli jste se tak – jak říká jedna moje kamarádka – “zazdrojovat“. (Pro získání dlouhodobého pozitivního přístupu zkuste můj Akcelerátor přání: https://lenkaspurna.cz/on-line-kurzy/akcelerator-prani/.)

 

Zdroje jsou nevyčerpatelné

To je na nich nejlepší! Pokud je najdete a dokážete vše, co potřebujete získat hned zpátky, dostanete do ruky největšího pomocníka. Nezní to super? 🙂 Proto je tak důležité, abyste své zdroje našli. Díky nim můžete okamžitě získat lepší náladu, změnit si úhel pohledu na každou situaci, dobít si energii a zvýšit motivaci. Díky zdrojům zvládnete vše snadněji. Jak je tedy najít?

 

Zkuste moje 3 kroky k nalezení vlastních zdrojů:

  1. Jaký zdroj potřebujete? – Je důležité vědět, co hledáte. Energii? Zvýšení motivace? Lepší pohled na svět?
  2. Už jste někdy takovýto zdroj měli? – Minulost, i když je nepřesná, nám může pomoci při hledání zdrojů.
  3. Pokud jste nenašli svou odpověď v minulosti, sáhněte do budoucnosti a představte si ho. – Co byste teď potřebovali, abyste se dokázali zazdrojovat?

 

Zní to možná jednoduše, ale pokládání si otázek je jediná cesta, jak najít odpovědi. Uvidíte, že svou odpověď získáte.

 

Nikoho k tomu nepotřebujete

Taková zásadní věc, kterou je důležité, abychom si řekli. Osobní rozvoj, ke kterému nalezení zdrojů patří, je o Vás. Hledejte proto takové zdroje, ke kterým nikoho nepotřebujete. Dáme si pár příkladů, abyste si zdroje jasně dokázali představit.

Rychlé zvýšení pozitivní energie – Mně výborně pomáhá hudba. Rytmus, tóny a pořádný text. To vše můžete najít, když tomu dáte prostor. Všimněte si, jak se Vám rychle změní nálada, když třeba najednou uslyšíte v rádiu Vaši oblíbenou písničku. Hudbu tak můžete používat cíleně. Jdete na nepříjemné jednání? Posilte se předem skvělou hudbou a uvidíte, jak se budete cítit hned lépe.

Dobití baterek – Máte náročnou práci, hodně povinností nebo jen prostě ne moc dobré období? Udělejte tedy pro sebe to, že najdete zdroj, který Vás vnitřně naplní tak, abyste si dokázali nejen odpočinout, ale na konci jste se cítili znovu připraveni pracovat, fungovat a zvládat. Mně skvěle funguje, když si udělám všechny ty kosmetické procedurky, které se jen doma udělat dají (a k tomu si pustím hudbu) – nehtíky, vlásky, masky na pleť…

Zvýšení motivace – Každý z nás někdy zažil, že se dostal do pasti, kdy se mu nic nechce. V tomhle případě je důležité najít si zdroj, který Vás hecne se do toho pustit. Mně osobně nejvíce pomáhá, když si připomenu, proč to vlastně dělám. Můj cíl.

“Vaše PROČ to děláte má být silnější, než CO děláte.”

Tohle byly jen příklady. Najděte si vlastní cestu ke zdrojům. Zdroje tohoto typu jsou nevyčerpatelné a jsou zcela ve Vaší moci a ve Vašich rukou a fungují okamžitě. Jen si dovolte je mít a dejte sami sebe na první místo, abyste se mohli zazdrojovávat kdykoliv to budete potřebovat. 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vaše Lenka
(Více o mně a o tom, co dělám najdete tady: 
https://lenkaspurna.cz/home/o-mne/)

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account