Její jméno je Ivana Chýlková – narodila se 27. září 1963 v Praze, ale dětství prožila na severní Moravě ve Frýdku-Mýstku.Absolvovala Státní konzervatoř v Ostravě.Roku 1985 dokončila studium na katedře herectví DAMU v Praze, kde chodila do stejného ročníku jako Karel Roden  a řada dalších talentovaných kolegů (Jitka Asterová, Vilma Cibulková, Veronika Žilková a Eva Holubová).
Se svým dlouholetým životním partnerem Karlem Rodenem vytvořila Chýlková jeden z nejznámějších českých filmových párů; společně se objevili ve snímcích Ireny Pavláskové Čas sluhů a Čas dluhů, ve filmu Hauři, v gangsterské crazy komedii Kanárská spojka a v povídkovém filmu čtyř režisérů Praha očima…
Muže si zahrála v nepříliš úspěšném seriálu TV Nova On je žena! Zahrála si zde hlavní roli Zinu Maxovou alias Zorana Zahálku (Zorro).
 Chýlková zářila i z televizních obrazovek – bezesporu nejvýrazněji jako uvězněná disidentka v čtyřdílné adaptaci románu Evy Kantůrkové “Přítelkyně z domu smutku”. Opomenout bychom neměli ani další seriály: “Bylo nás šest”, “Druhý dech” , “Co teď a co potom” a “Život na zámku”.
Zahrála si i ve filmech, které režírovala její kamarádka, žijící ve Francii, Andrea Sedláčková, a to v Oběti a vrazi a Musím tě svést.
 
Za roli v seriálu Přítelkyně z domu smutku (1994) byla oceněna Velkou zlatou cenou na televizním festivalu v Cannes.

Objevila se v Soukromých pastech na TV Nova.

Jejím partnerem je herec Jan Kraus, se kterým má syna Jáchyma (1998).
BING.COM

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account