Určitě víte, jak jojo efekt funguje u hubnutí. Jednoduše jde o rychlé, hodně vratké způsoby snižování váhy, které tělo z dlouhodobého hlediska nezvládne a pak jste na tom hůř, než před tím. Jojo efekt mají ale všechny činnosti, které děláme jenom tak pro formu, aby se neřeklo anebo u nich chceme hodně rychlé výsledky. Vzpomeňte si, kdy jste se naučili na zkoušku těsně před ní, zvládli jste ji se zapojením krátkodobé paměti a dnes? Pamatujete si něco?
 

Vyčerpání mentálních rezerv
S osobním rozvojem je to stejné. Stává se, že lidé jsou rychle ve Vortexu (tedy mají vysoký pocit štěstí, sladění se se životem, hodně energie, touhy i nadšení), zvládají svoje pozitivní myšlení a opravdu se zatnutými zuby se snaží. Bohužel v takovém případě se mentální síla rychle vyčerpá a pak se jednoho dne vzbudí a je jim špatně, možná až mizerně. Energie, nadšení a síla je pryč. Bylo to prostě moc rychlé a jsou zase na začátku.
 

Přání se plní, ale jen občas
Dalším případem takového jojo efektu je, pokud si lidé přejí splnit si své sny, snaží se, některé sny se podaří, ale za čas se stejně přistihnou, že jejich život se vrátil do původních kolejí, a že by si měli zase přát. Jednoduše usli na vavřínech, jak se říká. Pak už v tom ale zase nejsou tak sběhlí jako na začátku, takže se vrací ke knihám, které četli jako první, znovu se napojují na své motivace a začínají zas a znovu. Někdy i opakovaně.
 

Jak nemít jojo efekt

Odpověď se téměř nabízí – pokud se nechcete opakovaně vracet na začátek, znovu a znovu si ladit svůj život a svá přání, pak jednoduše pracujte soustavně. Jedině postupným zažitím a uvědomováním si změn, které jsou ve Vašem životě logicky dalším krokem, můžete dát svému rozvoji pevné základy. Pouze na takových základech se Váš život začne měnit a posouvat jako celek.

Nevadí, že je to práce, která nekončí.

Pokud je toto, z čeho máte strach, pak to neberte jako práci (v jednom z mých článků už jsem se tomuto tématu věnovala >>). Já osobně tomu říkám plnit si sny. A to přece žádná práce není. Navíc, než se sen splní, tak:

    se toho hodně naučím,
    poznám spoustu skvělých lidí a 
    hodně toho prožiju.

Není co ztratit, lze pouze získat. ???? Moc Vám přeji, abyste se nemuseli opakovaně vracet na začátek. Přeji Vám, abyste mohli jít stále kupředu. Možná po malých krůčcích, ale nikdy ne zpět. ????
 
Vaše Lenka

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account