Asi to všichni znáte, ale ten pocit, kdy se člověk cítí unavený a zmožený a vlastně si ani neuvědomuje z čeho. Život má v pořádku, jen musí vymyslet co s tím přítelem, který kolegyni ani nezavolá, i když ona mu volá pořád a taky vyřešit kamaráda, který se vůbec nevyzná v ženách… Znáte to?
 
Nevěřili byste tomu, možná, ale tomu se doopravdy říká:

„Nést tíhu světa na vlastních ramenou.“

 
Znamená to pro Vás to, že přebíráte odpovědnost za životy druhých. Přátelé, rodinu, někdy i kolegy z práce. Tento problém mívají často citliví a empatičtí lidé. Ženy k němu tíhnout více než muži, přesto muži jsou do tohoto problému zataženi také a v dost vysoké míře. Oni však z jiného důvodu. Muži rádi řeší nastalé komplikace a rádi přichází s řešením. Když se však příliš zapletou do řešení starostí ostatních, nezbývá jim čas na jejich vlastní život. Ale to už platí jak pro ženy, tak pro muže.
 
V tuto chvíli mi často ženy argumentují tím, že se prostě nemohou dívat na to, jak jejich děti tropí hlouposti. Tomu naprosto věřím. Přesto je třeba se zamyslet a uvědomit si a stanovit si, kdy bude doba, kdy je budete muset nechat žít. A to i kdyby to znamenalo, že prostě budou dělat chyby! K životu to patří. Jaké to bylo pro Vás v jejich věku? Co jste chtěli od rodičů? Co Vám dělalo dobře?
 
Proč tyto otázky? Protože jedině tak se zamyslíte nad jejich situací a pokusíte se ji maximálně vidět jejich očima. A to platí nejenom o dětech. Je třeba si především uvědomit, že jsou to JINÍ lidé – zcela zodpovědní za vlastní životy! Můžete jim stát po boku, ale nemůžete jim říkat, co mají dělat. Teda můžete, ale stejně si to udělají po svém. Takto my lidé fungujeme. Někdy radu přijmeme, jindy ne, ale tak či tak, rozhodnutí děláme pouze my sami.
 
Pamatujte na to, když se Vám bude hlavou honit život a starosti někoho jiného, místo toho, abyste se zaměřovali na to, abyste byli Vy šťastní. A pro děti obzvláště platí, že budou nejvíce šťastné, pokud budou mít šťastnou maminku nebo tatínka. Pro ty menší to platí naprosto rozhodně! 🙂
 
Nemůžete brát zodpovědnost za životy druhých na svoje ramena! To prostě nejde! Nemáte nad jejich životy vůbec žádnou moc. Vůbec žádnou! I kdybyste se hrozně moc snažili, stejně budou dělat vlastní rozhodnutí, stejně budou dělat vlastní činy, stejně si to udělají po svém!
 
Myslete na sebe a na pořekadlo:

„Kdyby se všichni starali o sebe, bude o všechny postaráno!“

 
Starejte se o sebe! O svůj život! Mějte krásné myšlenky, krásné žážitky, krásný život! Tím stejně strhnete více lidí, než kdybyste se pokoušeli jim radit. Raději, ať se oni rozhodnou být šťastní a neuvěřitelní jako Vy, než abyste si procházeli problémy oba dva. V životě jde pouze o to kolikrát a jak moc budete šťastní a spokojení. To je úspěch našich životů! Svoboda a štěstí!!

ŠTĚSTÍ, ŠTĚSTÍ, ŠTĚSTÍ!!! 🙂

 
Nikdy to nebude nic jiného! Tak vyražte s hlavou vztyčenou, plnou myšlenek na Vaše sny a pusťte se do činů, které Vám dají život podle Vašich představ. Vzdělávejte se, rosťte! 🙂
 
Úkol pro dnešní den: Nasaďte úsměv a udělejte si něčím radost! 🙂 A dělejte to každý den, ne jenom pro dnešní MDŽ! 🙂
 
Vaše Lenka

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account