124

Kniha Kroky v dešti je rozdělena do pomyslných kapitol. V té první se vyprávění dotýká let 1979 až 1981 a dovídáme se o rodině mladé slečny Jolany, která má před maturitou. V tomto věku jsou dívky zřejmě nejvíce zranitelné a lehce podlehnou bezhlavé lásce. Nejinak je tomu i v případě Jolany, která se tajně provdá za svého prvního partnera. Dlouho o tom neinformuje ani rodiče, ani nikoho ve škole. V této části knihy může čtenář velice jednoduše podlehnout pocitu, že se začetl do červené knihovny. Avšak brzy po svatbě přichází krutá realita. Novomanžel beze slova Jolanu opouští a emigruje do zahraničí. Jolanu čekají nepříjemné výslechy nejen rodičů a kamarádů, ale především příslušníků StB.
Druhá část knihy líčí, jak ošemetné může být soukromé podnikání a nakolik si ceníme vlastního zdraví. Přesouváme se o dobrých 30 let později. Hrdinkou příběhu je tentokrát Diana, dcera Jolany. Nejzásadnější a pro čtenáře nejnapínavější je pak poslední část knihy, ve které se odkrývají tajemství, jež skrývá minulost obou těchto žen. Své zásadní životní rozhodnutí odhaluje rovněž Jolanin bývalý manžel. Může mít zrada své opodstatnění? A můžeme vůbec zradu odpustit?
Vlastní pocit z četby: Celkově hodnotím román jako povedenou čtivou odpočinkovou literaturu o tom, jak vypadal obyčejný život obyčejné české rodiny za dob socialismu.
Technické poznámky: Kniha byla vydána v roce 2018 nakladatelstvím Motto. Celkem má 288 stran. Autorkou je Katarína Gillerová. Ze slovenštiny přeložila Alena Řežábková. ISBN 978-80-2671-313-5.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account