122
Život nás někdy ZASTAVÍ TAK BRUTÁLNĚ, že Texaský masakr motorovou pilou je proti tomu Teletubies.
 
Udělá to proto, aby měl jistotu, že nás skutečně ZASTAVIL.
 
Proto nám do cesty v rychlém sledu naskládá tolik překážek takové závažnosti, abychom tu poslední už prostě NEPŘELEZLI. Nechce nás vidět dál úspěšně pokračovat překážkám NAVZDORY, i když doteď nám to procházelo.
 
Chce nás vidět STÁT. (I za cenu, že u toho rozhodně důstojně “stát” nebudeme… Ano, i za cenu, že kdyby ještě 1 překážku přidal, tak nás definitivně ZNIČÍ.)
 
Autentický a “neuvěřitelný” příběh o bleskovém pádu do extrémní situace (a postupném šplhání se zpátky) budu sdílet formou otevřené výpovědi ve videu nebo živém vysílání jako demonstraci toho, že i když do nás život natluče hřebíky, pořád ještě záleží na tom, jak se rozhodneme ZAREAGOVAT. A také jako VAROVÁNÍ, že NIKDY nemáme “vyhráno”, a to ani tehdy, když už žijeme hodně vědomě a před životem neuhýbáme (natož když si ještě myslíme, že se dá před něčím zdrhnout a schovat se).
 
A jak moc je proto důležité mít po ruce NÁSTROJE, které nám možná nedovolí okamžitě situaci ZMĚNIT, ale ulehčí nám ji nebo nám z ní pomohou najít postupné VÝCHODISKO…
 
Nový formát “ZTRÁTA jako cesta” s tématem “Jak přetavit bolest, bezmoc a neúspěch v hlubší ocenění toho, co se nám zdá samozřejmé, dokud to máme”, bude k dispozici pravděpodobně zhruba ve druhé polovině února. Volně tak naváže na úspěšný speciál “VDĚČNOST jako cesta” (půjde však do větší šíře a hloubky) a bude pro omezený počet účastníků, kterým se budeme individuálně poradensky věnovat.
 
Naučíte se v něm “nezastřelit se” v situaci, ve které máte pocit, že nic jiného už vám nezbývá, a využít ve svůj prospěch prostředků a metod, které jste dříve neznali, neuvědomovali si je nebo jste jimi opovrhovali jako “nedůstojnými”. Ukážeme si, že když jde o život, jsou i techniky letce Meresjeva “dost dobré” i pro nás…
 
Více informací budeme postupně zveřejňovat.
Jolana Fišerová
 
PS: Pro mladší generaci, která ve škole neprošla výklady o hrdinských skutcích – Alexej Petrovič Maresjev (v následném uměleckém zpracování příběhu “Meresjev”) byl legendární sovětský pilot z doby Velké vlastenecké války, který se po sestřelení a pádu stroje ocitl těžce raněný v nepřátelském týlu. Přesto se rozhodl vrátit se sám na území kontrolované sovětskou armádou. Cesta zpět mu trvala celých 18 dnů a většinu z ní se pravděpodobně proplazil… Musely mu být amputovány obě nohy, přesto však věnoval celý rok intenzivní práci s protézami, aby se mohl vrátit zpět do aktivních bojů a ještě tam byl velice užitečný.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account