Pokud patří k vašim mentálním návykům přesvědčení, že si něco nezasloužíte, pravděpodobně se to projevuje navenek tím, že něco odkládáte. Avšak odkládání věcí je jedna z cest, po které se zaručeně nedostanete tam, kam chcete. Většina lidí, kteří něco odkládají, promarní hodně času a energie tím, že si to vyčítají. Považují se za “lenochy” a obvykle začnou být přesvědčeni, že jsou “špatní”. 
Sebekritika se naprosto míjí účinkem
Sebekritika vede k tomu, že ještě více zlenivíme a budeme všechno odkládat na jindy. Mentální energii je třeba soustředit na to, abychom se zbavili starého a vytvořili nový mentální návyk. 
Můžete si například říci:
“Chci se zbavit potřeby toho, že si (nic nezasloužím). Zasluhuji si to nejlepší a s láskou si to dovoluji přijímat.”
“Vytvářím návyk spokojenosti se sebou. Už nemám potřebu odkládat to, co mi prospívá.”
Po několika dnech, kdy si budete opakovat tvrzení, se vnější příznak vašeho problému začne automaticky vytrácet.


Tato tvrzení lze aplikovat na některé negativní modely nebo vnější příznaky ve vašem životě. Neztrácejte čas a energii, a přestaňe si vyčítat něco, s čím nepohnete. Změňte své přesvědčení.
Bez ohledu na to, jaký přístup zvolíme nebo o jakém problému hovoříme, zacházíme pouze s myšlenkami, a myšlenky lze změnit. Chceme-li změnit určitý stav, je nutné to říci nahlas: “Jsem ochotná zbavit se svého mentálního návyku, který způsobuje tento stav.”
Opakujte si to, kdykoli přemýšlíte o své nemoci nebo problému. V okamžiku, kdy toto tvrzení vyslovíte, přestáváte být obětí. Nejste už bezmocní, uvědomujete si vlastní sílu. Začínáte rozumět tomu, že jste si problém vytvořili sami. Nyní se vám vrací síla. Zbavujete se této staré myšlenky a opouštíte ji.
 
Zdroj: Louise L. Hay: Miluj svůj život
Foto: Pexels

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account